Wielka Brytania. Zmiana zasad wjazdu do kraju. Wiadomo już, kto na tym skorzysta

Boris Johnson ogłosił zmianę restrykcji wjazdowych do Wielkiej Brytanii. Nowe przepisy zwalniają niektórych turystów z wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak rząd radzi sobie w walce z COVID-19?

Od stycznia obowiązują nowe przepisy dotyczące wjazdu do Wielkiej Brytanii. Na zmianach skorzystają przede wszystkim osoby, które w pełni zaszczepiły się przeciw COVID-19. I jak informuje portal Walesonline.co.uk, dzięki nowym przepisom touroperatorzy oraz linie lotnicze odnotowały zwiększone zainteresowanie ze strony brytyjskich turystów

- Obowiązek wykonywania testów przed przekroczeniem granicy zniechęcił wiele osób do podróżowania. Turyści bali się, że pozostaną uwięzieni w kraju, co będzie dla nich dodatkowym wydatkiem - powiedział premier Wielkiej Brytanii w czasie konferencji prasowej.

Wielka Brytania - nowe zasady wjazdu

Od 9 stycznia zaszczepieni turyści nie muszą wykonywać testów PCR na obecność COVID-19 przed przekroczeniem granicy z Wielką Brytanią. Co ciekawe, przepisy te dotyczą także dzieci i młodzieży do osiemnastego roku życia. 

Jednak co istotne, osoby zaszczepione po przyjeździe do Wielkiej Brytanii nadal muszą wykonać test antygenowy przed upływem drugiego dnia pobytu. Poza tym ich obowiązkiem jest także wypełnienie formularza lokacyjnego w ciągu 48 godzin przed przyjazdem oraz posiadanie potwierdzenie pełnego zaszczepienia. 

Więcej o: