Wakacje w lutym - gdzie warto polecieć, by cieszyć się słońcem?

Wakacje w lutym? Jak najbardziej! To świetny okres na wypoczynek od codzienności, szczególnie gdy wybierzemy miejsce, gdzie możemy cieszyć się słońcem i prawdziwie letnią temperaturą z dala od tłumu turystów. Podpowiadamy, które kierunki podróży są gwarantem doskonałej, letniej pogody.

Gdzie na wakacje w lutym? Podpowiadamy!

Gdzie warto się wybrać na wakacje w lutym? Kierunek podróży zależy wyłącznie od naszych preferencji oraz zasobności portfela. Stęsknionym za słońcem i ciepłem polecamy kraje leżące w klimacie równikowym lub zwrotnikowym suchym. W lutym w większości tych krajów największe, bo ponad 30 - 40-stopniowe upały minęły, jednak temperatura powietrza w dzień utrzymuje się w granicach 20 - 30 stopni Celsjusza. Stanowi to miłą odmianę od panujących w tym czasie w Polsce niskich temperatur, zimowej pluchy i zachmurzonego nieba. Oczywiście możemy również postawić na zimowe szaleństwo w górach - czy to w Polskich Tatrach, czy zagranicznych Alpach, lub udać się na południe Europy, gdzie nie spotkamy się co prawda z letnimi temperaturami, jednak z pewnością będzie tam cieplej niż w naszym kraju.

Alpy francuskie, Trzy DolinyAlpy francuskie, Trzy Doliny Shutterstock

Zastanawiając się gdzie wybrać się na wakacje w lutym, weźmy również pod uwagę panujące aktualnie obostrzenia związane z pandemią Covid-19 (dokumenty, testy, szczepienia, ewentualna kwarantanna) oraz zwyczaje danego kraju, tak, aby nic nas nie zaskoczyło podczas wakacyjnego pobytu.

Gdzie jest ciepło w lutym? Istotne jest położenie

Gdzie jest ciepło w lutym? Jak już wspominaliśmy, ciepło gwarantują kraje położone w strefie klimatu równikowego, podrównikowego i zwrotnikowego suchego. Kierunkiem naszej podróży mogą być więc niektóre kraje azjatyckie, afrykańskie czy te położone w Ameryce Środkowej.

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Zobacz też: Zima w Australii - czy w Australii pada śnieg i do ilu stopni może wynieść najniższa temperatura?

Gdzie lecieć w lutym, żeby było ciepło? Sprawdzamy!

Zmęczeni zimową pogodą i brakiem słońca marzymy o ciepłych krajach. Gdzie lecieć w lutym, żeby było ciepło? Do wyboru mamy naprawdę wiele miejsc, tych odległych i egzotycznych lub tych położonych nieco bliżej, od których dzieli nas zaledwie kilka godzin lotu.

Gdzie lecieć w lutym, żeby było ciepło? Oto 12 polecanych kierunków z gwarantem gorącej, letniej pogody

 1. Sri Lanka - temperatura: dzień około 22 - 30°C, noc: około 23°C
 2. Egipt - temperatura dzień: 26 - 17°C, noc - około 15°C
 3. Kuba - temperatura dzień: około 28°C, noc - około 19°C
 4. Dubaj - temperatura dzień: około 23 - 26°C, noc - około 19°C
 5. Wyspy Zielonego Przylądka - temperatura dzień: około 25°C, noc - około 20°C
 6. Portoryko - temperatura dzień: około 28°C, noc - około 24°C
 7. Malediwy - temperatura dzień: około 30°C, noc - około 28°C
 8. Zanzibar - temperatura dzień: około 32°C, noc - około 22°C
 9. Tajlandia - temperatura dzień: około 33°C, noc - około 24°C
 10. Bali - temperatura dzień: około 26 - 32°C, noc - około 24°C
 11. Goa - temperatura dzień: około 27°C, noc - około 20°C
 12. Brazylia - temperatura dzień: około 32°C, noc - około 23°C

BrazyliaBrazylia shutterstock

Ciepłe miejsca - wakacje w lutym. Z dala od tropikalnych temperatur

Wymienione wyżej kraje to oczywiście nie jedyne ciepłe miejsca na wakacje w lutym. Jeżeli np. z powodów zdrowotnych źle znosimy wysokie temperatury i tropikalny klimat raczej nam nie służy, wówczas rozwiązaniem jest pobyt w krajach z umiarkowanymi, bardziej wiosennymi temperaturami. Takim miejscem jest np. Cypr, gdzie w lutym temperatura w dzień wynosi około 15 - 17°C, zaś w nocy spada do 6°C. Nazywany ''wyspą Afrodyty'' (tu z piany morskiej miała się narodzić Afrodyta) Cypr przyciąga zarówno amatorów narciarstwa, jak i osoby nastawione na relaks czy zwiedzanie starożytnych zabytków. Spragnieni orientu mogą udać się do Tunezji (temperatura w dzień wynosi około 16°C) - szczególnie polecane miasta to Tunis, Hammamet, Sousse czy Djerba. Prawdziwie rajskie plaże, zabytki, przepyszna kuchnia, luksusowe hotele oraz wiele wiele więcej czeka na turystów odwiedzających to afrykańskie państwo. Kolejnym polecanym na lutowe wakacje afrykańskim krajem jest Maroko (temperatura w dzień to około 18°C), gdzie warto odwiedzić chociażby miasta takie jak  Casablanca, Marrakesz, Szafszawan, Rabat czy Agadir. Co ciekawego zobaczymy w Maroko? W zależności od upodobań możemy zdecydować się na trekking po górach, zobaczyć wodospad Szallalat Uzud, zwiedzić meczet Hasana II (Casablanca) czy Koutobia  (Marrakesz). Warto poświęcić też nieco czasu na zakupy, czy choćby oglądanie towarów na barwnych sukach (targowiskach) w Marrakeszu.

Maroko (zdjęcie ilustracyjne)Maroko (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Pixabay

Zobacz też: Zima na Majorce. Czy warto zimą wybrać się na Baleary?

Więcej o: