USA. Steward przez 23 lata posługiwał się skradzioną tożsamością

Mężczyzna przyjął tożsamość chłopca w latach 90. ubiegłego wieku. W grudniu 2020 roku po raz siódmy próbował odnowić paszport. I to właśnie wtedy urzędnicy zaczęli podejrzewać go o oszustwo.

Więcej ciekawych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo RC-135, samolot zwiadowczy wojska USA:

William Ericson Ladd przyszedł na świat w 1974 roku w Atlancie. Niestety chłopiec zginął w wypadku samochodowych tuż przed swoimi piątymi urodzinami. Ponad 40 lat później okazało się, że jeden z pracowników United Airlines posługiwał się jego danymi.

Podejrzenia urzędników

Jak informuje Business Insider, mężczyzna, który posługiwał się danymi zmarłego przed laty chłopca, tak naprawdę nazywa się Ricardo César Guedes, ma 49 lat i pochodzi z Brazylii. Przez 23 lata pracował dla United Airlines jako steward.

Śledczy twierdzą, że Guedes urodził się w Sao Paulo w Brazylii w 1972 roku. Tożsamość Ladda przyjął w latach 90. ubiegłego stulecia. Mężczyzna w grudniu 2020 roku po raz siódmy próbował odnowić swój paszport. I to właśnie wtedy pracownicy Departamentu Stanu zaczęli podejrzewać go o oszustwo. Co wzbudziło ich wątpliwości? Urzędnicy zauważyli między innymi, że numer ubezpieczenia społecznego został nadany w 1996 roku, czyli 22 lata po narodzinach Ladda. 

Szybko wszczęto dochodzenie. W jego trakcie skontaktowano się między innymi z matką zmarłego w 1979 roku Ladda. Kobieta nie mogła jednak sobie przypomnieć, czy jej dziecku nadano numer ubezpieczenia społecznego. Urzędnikom udało się także ustalić, że Ricardo César Guedes przedłużył wizę turystyczną i zaczął używać karty Social Security w imieniu Williama 17 lat po jego śmierci. Wówczas uzyskał też inne dokumenty na nazwisko Ladd. 

Mężczyzna został zatrzymany na lotnisku w Houston (IAH) pod zarzutem kradzieży tożsamości. Zarzuca mu się także podszywanie się pod obywatela Stanów Zjednoczonych, a także wejście na bezpieczny obszar lotniska ze sfałszowanymi dokumentami oraz oszustwo paszportowe. Z kolei United Airlines zapowiedziało "dokładniejszy proces weryfikacji nowych pracowników".

Korea Północna. Odkryto napisy krytykujące Kim Dzong UnaKorea Północna. Odkryto napisy krytykujące Kim Dzong Una. "Ty s........u! "

Więcej o: