Leciała na Islandię i odkryła, że jest zakażona na SARS-CoV-2. Zdecydowała się na samoizolację

Kobietę rozbolało gardło, postanowiła więc przetestować się na COVID-19. Niestety wynik okazał się pozytywny. Problem polegał na tym, że zakażona znajdowała się na podkładzie samolotu lecącego na Islandię - razem ze 150 pasażerami.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich? Szczerba: Dla wybranych grup zawodowych

Marisa Fotieo, nauczycielka z Michigan opublikowała nagranie na TikToku, które ma ponad 3 mln wyświetleń. Dlaczego? Kobieta zachowała się w sposób odpowiedzialny, po tym, gdy dowiedziała się, że jest zakażona koronawirusem.

Nauczycielka podczas lotu z Chicago do Reykjaviku źle się poczuła, zaczęło boleć ją gardło, a ponieważ miała przy sobie kilka zestawów do szybkich testów – czym prędzej postanowiła się przetestować. Gdy wynik testu okazał się pozytywny, kobieta nie chciała narażać innych pasażerów i zdecydowała się na samoizolację. Kolejne pięć godzin lotu do Reykjaviku spędziła w ciasnej łazience pokładowej. "W samolocie jest 150 osób, a moją największą obawą jest zakażenie pozostałych" - tłumaczyła na filmiku decyzję o dobrowolnej izolacji.

Rocky troszczyła się o nią

Fotieo podkreśliła, że było to możliwe dzięki stewardesie, która nie pozostawiła jej samej i opiekowała się nią podczas lotu. "Ragnhildur 'Rocky' Eiríksdóttir upewniła się, czy mam wszystko, od jedzenia po napoje, i cały czas sprawdzała, czy wszystko jest w porządku" – relacjonowała w NBC News.

Stewardesa postanowiła odwdzięczyć się odpowiedzialnej pasażerce i po opuszczeniu samolotu wręczyła jej kwiaty i małą choinkę.  "To było takie szczere. Ta kobieta jest aniołem" – powiedziała Fotieo. Po wylądowaniu kobieta udała się do hotelu Czerwonego Krzyża w stolicy Islandii, w którym odbyła 10-dniową kwarantannę.

Omikron atakuje

NBC Today podaje, że we wtorek 28 grudnia odwołano ponad 1100 lotów do Stanów Zjednoczonych z powodu złej pogody i braków kadrowych w wyniku rozprzestrzeniania się omikronu. We wtorek w USA odnotowano największą liczbę nowych zakażeń. Średnia tygodniowa przekroczyła ponad 262 tys. zakażeń. Ponad połowa wszystkich przypadków (58 proc.) to zakażenie omikronem.

Źródło: NBC News, NBC Today, CNN

Więcej o: