W Szczawnicy grasują złodzieje. "Nie wahajmy się zwrócić o pomoc"

Okradają w biały dzień pensjonaty i domy jednorodzinne. Wzmożony ruch turystyczny w przerwie świąteczno-noworocznej wykorzystują złodzieje. O grasujących rabusiach ostrzega straż miejska w Szczawnicy, a także mieszkanka uzdrowiska.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Kradzież w domu jednorodzinnym

Szczawniczanka w mediach społecznościowych zamieściła ostrzeżenie przed dwójką złodziei, którzy grasują w uzdrowisku. Kobieta napisała, że są to osoby wyglądające na ok. 40 lat, średniego wzrostu, w kapturach.

"Okradły moją mamę w domu (...). Ukradli torebkę - czarna większa torba z białymi aplikacjami, z gotówką, telefonem i dokumentami, które dla nas są najważniejsze. Mama jest chora i są tam wszystkie dokumenty medyczne. Zginęła również torebka mojej siostry z portfelem - czarna mała torebka Venezia". Kobieta zgłosiła sprawę na policję. Podejrzani zostali uchwyceni przez kamerę monitoringu.

Okradają pensjonaty

RMF FM donosi także o dwóch innych zuchwałych kradzieżach w pensjonatach. Złodzieje z jednego miejsca w biały dzień ukradli telewizor. W innym łupem padli turyści, którym ukradziono dwie torebki. Udało się je odnaleźć, ale bez zawartości.

Być może takich kradzieży może być więcej. Taką informację przekazują sobie mieszkańcy w mediach społecznościowych. Złodzieje korzystają z okazji wzmożonego ruchu i większego przepływu gości podczas przerwy noworocznej. O większą czujność apeluje policja i straż miejska.

"W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie na terenie Szczawnicy kradzieżami w domach jednorodzinnych, Straż Miejska apeluje o zachowanie ostrożności i czujności wszystkich mieszkańców. W przypadku, kiedy poczujemy się zagrożeni, nie wahajmy się zwrócić o pomoc" – czytamy w komunikacie zamieszczonym na Facebooku gminy i miasta Szczawnica.

Źródło: RMF FM, podhale24.pl, Facebook

Więcej o: