Sylwester we Wrocławiu 2021/22: jak przywitać Nowy Rok w stolicy Dolnego Śląska?

Jak będzie wyglądał Sylwester we Wrocławiu 2021/22? Choć nie będzie tradycyjnej miejskiej imprezy, to rozmaite instytucje, kluby i restauracje przygotowały całkiem bogatą ofertę sylwestrowych atrakcji. Sprawdzamy, jak można spędzić Sylwestra 2021/22 we Wrocławiu.

Sylwester we Wrocławiu 2021/22: atrakcje kulturalne

Jak będzie wyglądał Sylwester 2021/22 we Wrocławiu? Atrakcje nie tylko dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska przygotowały między innymi instytucje kulturalne. Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza na Filmowy Sylwester w kinie, proponując poprzedzenie powitania Nowego Roku wieczorem pełnym filmowych wrażeń. Uczestnicy Filmowego Sylwestra będą mieli okazję zobaczyć obiecujące premiery nadchodzącego roku: "The card counter" Martina Scorsese w reż. Paula Schradera i "(Nie) długo i szczęśliwie" w reż. Paolo Costelli bądź też komedię "Najgorszy człowiek na świecie" w reż. Joachima Triera i "Belfast" w reż. Kennetha Branagha. W cenę biletu wliczony jest też noworoczny toast. Z kolei na sylwestrową rozgrzewkę zaprasza Kino Nowe Horyzonty. Wielbiciele srebrnego ekranu mają do wyboru cztery bloki filmowe, składające się z najważniejszych tytułów rozpoczynającego się niebawem roku. W ramach poszczególnych bloków zaprezentowane zostaną po dwa filmy, uczestnicy sylwestrowej rozgrzewki mają do wyboru następujące zestawy:

 • "Titane" i "Benedetta",
 • "Matki równoległe" i "Najgorszy człowiek na świecie",
 • "C'mon C'mon" i "Paryż, 13. dzielnica",
 • "Piosenki o miłości" i "Spragnieni miłości".

Atrakcje WrocławAtrakcje Wrocław Pedro1906, pixabay

Sylwester w Egipcie. Zdjęcie ilustracyjne Sylwester w Egipcie: jak zorganizować? Loty, ceny, przygotowania

Jak spędzić Sylwestra we Wrocławiu 2021/22? Kluby i restauracje będą tej nocy otwarte

Tym, którzy zastanawiają się, jak spędzić Sylwestra 2021/22 we Wrocławiu, podpowiadamy, które miejsca cieszą się szczególnym powodzeniem. Z uwagi na sytuację pandemiczną miasto nie zdecydowało się na organizację miejskiej imprezy, która co roku odbywała się na wrocławskim Rynku. Dlatego ciężar zapewnienia atrakcji mieszkańcom Wrocławia i gościom przybyłym do stolicy Dolnego Śląska spoczął na klubach i restauracjach. Wrocławskie Eventy zapraszają na Bal Sylwestrowy do sali bankietowej IASE, w sąsiedztwie Hali Stulecia. O dobrą zabawę ma zadbać dwóch wrocławskich DJ'ów, zaś na pięknie udekorowanych stołach znajdzie się urozmaicone menu dla gości. Wielbiciele muzyki z lat 80. i 90. minionego stulecia doskonale poczują się z kolei w Klubie Strefa 25, który zaprasza do zabawy przy największych muzycznych przebojach lat minionych. Natomiast street foodową kuchnią nęci gości SMOKE Pastrami & street food w sercu Wrocławia.

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Sylwester we Wrocławiu 2021/22: co warto zobaczyć?

Spędzając Sylwester 2021/22 we Wrocławiu, co warto zobaczyć? Z pewnością można wybrać się do Teatru Muzycznego Capitol na Galę Światowych Musicali. Podczas dwugodzinnego koncertu sylwestrowego zabrzmią największe przeboje musicalowe. Niektóre z ponadczasowych hitów broadwayowskich wykonane zostaną w oryginalnych wersjach językowych, jednak będzie można też posłuchać wielu przebojów w znakomitych polskich tłumaczeniach. Wystąpią soliści Teatru Capitol, chór Studium Musicalowego Capitol, orkiestra i tancerze. Natomiast na galę Sylwestrowo-Noworoczną zaprasza Opera Wrocławska. Trzygodzinny koncert składać się będzie z miłosnych arii z operetek oraz musicali i będzie miał formę wydarzenia online. Podobną w formie atrakcję oferuje Narodowe Forum Muzyki, gdzie podczas gali sylwestrowej zabrzmią przeboje w wykonaniu zespołu The Queen's Six z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Wrocławskiej.

Wrocław/ Fot. ShutterstockWrocław/ Fot. Shutterstock Wrocław/ Fot. Shutterstock

Sylwester we Wrocławiu 2021/22: ciekawe miejsca [lista]

Okazję do odwiedzenia wrocławskich klubów daje Sylwester we Wrocławiu 2021/22. Ciekawe miejsca, w których można spędzić ostatni wieczór roku 2021? Oto lista:

 • Vertigo Jazz Club, w którym gwiazdą wieczoru będzie Vertigo Band,
 • Bułka z Masłem, gdzie o muzykę zadba DJ Tom Dego,
 • restauracja Pod Papugami,
 • La Rosa Negra,
 • La Winoteka,
 • klub Manana Cafe Wrocław,
 • Stary Klasztor z muzyką z lat 70. i 80.,
 • Drugie Dno,
 • Klubokawiarnia PRL,
 • Cherry CLUB.

Sylwester w Sopocie 2021/22. Jak spędzić ostatnią noc roku nad morzem? Sylwester w Sopocie 2021/22. Jak spędzić ostatnią noc roku nad morzem?

Sylwester we Wrocławiu 2021/22 dla dwojga

Jaką opcję wybrać na Sylwestra we Wrocławiu 2021/22 dla dwojga? W obecnej sytuacji pandemicznej najlepszym sposobem spędzenia tego wyjątkowego wieczoru we dwoje jest pozostanie w domu bądź w gronie najbliższych przyjaciół. Jeśli jednak ktoś nie wyobraża sobie powitania nowego roku bez potańcówki czy wykwintnego menu, warto skorzystać z propozycji klubów i restauracji. Na kameralny wieczór sylwestrowy z szerokim wyborem win i kieliszkiem szampana o północy zaprasza La Winoteka. Imprezę w meksykańskim stylu proponuje parom Tequilarnia. Taneczną zabawę i dobre jedzenie zapewnia z kolei Nagi Kamerdyner.

Zobacz też: Sylwester w Szczecinie 2021/22. Jakie atrakcje czekają na spędzających ostatni dzień roku na Pomorzu Zachodnim?

Więcej o: