Ferie zimowe nad morzem 2022. Gdzie warto udać się na ferie nad Bałtykiem?

Ferie zimowe nad morzem 2022? Wypady nad Bałtyk zdecydowanie bardziej kojarzą się z sezonem wiosenno-letnim, jednak coraz więcej podróżnych wybiera także tę lokalizację, aby spędzić zimowe wakacje wraz z dziećmi.

Ferie zimowe nad morzem. Dlaczego warto wybrać się nad Bałtyk?

Ferie zimowe nad morzem 2022 mogą być taką samą frajdą dla dzieci i dorosłych jak te spędzane w górach. Miejscowości nadmorskie, które niegdyś nastawione były wyłącznie na przyjmowanie turystów latem, teraz coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i także zimą oferują bardzo ciekawe możliwości spędzania wakacji zimowych właśnie nad Bałtykiem. W końcu nad morzem nie tylko można opalać się i korzystać z kąpieli. Najpopularniejsze ośrodki turystyczne jak Trójmiasto, MiędzyzdrojeKołobrzeg - mają do zaoferowania także bardzo wiele atrakcji dostępnych zimą. Wystarczy wcześniej zaplanować odpowiednio czas, a na pewno nie będziemy się nudzić zimą nad Bałtykiem. 

Ferie zimowe nad morzem. Gdzie jechać?

Gdzie jechać zimą nad morze? Planując ferie, warto wybierać duże ośrodki miejskie o wysokim znaczeniu turystycznym. W ten sposób zyskamy gwarancję tego, że nie zabraknie nam pomysłów na zorganizowanie wolnego czasu. W mniejszych miejscowościach nadmorskich poza sezonem letnim wiele lokali gastronomicznych, pensjonatów, a także atrakcji jest nieczynnych. Nie dotyczy się to jednak dużych miast takich jak Gdańsk, Gdynia, Sopot, Kołobrzeg itd. W tych ośrodkach turystyka kwitnie także zimą, choć wiadomo, że nie ma to tak dużego wymiaru jak latem. Wybierając duże ośrodki miejskie zyskujemy gwarancję dużego wyboru jeśli chodzi o bazę hotelową i gastronomiczną. Mamy także szansę atrakcyjnego zorganizowania czasu zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom.

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii

Ferie zimowe nad Bałtykiem. Trójmiasto poleca się na ferie

Ferie zimowe nad Bałtykiem warto spędzić w Trójmieście. Gdańsk, Gdynia i Sopot mają do zaoferowania bardzo wiele odwiedzającym je turystom. Przebywając wraz z dziećmi na feriach nad Bałtykiem, warto wygospodarować czas, aby odwiedzić takie miejsca jak:

  • aquapark w Sopocie - nawet najbardziej energiczne dzieciaki po szaleństwach w wodzie poczują się zmęczone, ale jednocześnie szczęśliwe
  • Centrum Nauki Experyment w Gdyni - goście mogą przekonać się, jak działa samolot solarny, a także jak jeździ się samochodem przyszłości. 
  • Centrum Hevelianum w Gdańsku – w ferie zimowe odbywają się tu niezwykle ciekawe warsztaty i pokazy popularnonaukowe w sam raz dla dzieci jak i dla dorosłych
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - to jedno z najnowocześniejszych muzeów w kraju, które przedstawia II wojnę światową pod wieloma aspektami
  • Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, gdzie znajdziemy wiele eksponatów nawiązujących do historii najnowszej Polski.

Ferie zimowe nad morzem. Pomysły na spędzenie wolnego czasu

Pomysły na ferie zimowe nad morzem to nie tylko odwiedzanie muzeów czy centrów kultury. Nad morzem doskonale można spędzić czas, uprawiając sporty zimowe. W większości miejscowości można bez trudu znaleźć lodowiska czynne niemal od rana do wieczora. Przygotowane są także świetne trasy dla narciarzy biegowych, którzy mogą skorzystać ze sprzętu dostępnego w wypożyczalniach. Świetnym sposobem na sprawdzenie siebie jest także wzięcie udziału w morsowaniu w Jelitkowie - należy jednak wcześniej odpowiednio przygotować się do przygody z zimną wodą. 

Zobacz też: Zima na Wyspach Kanaryjskich. Co można robić zimą na Teneryfie czy Fuerteventurze?

Więcej o: