Ferie zimowe 2022 w ciepłych krajach. Gdzie warto udać się, aby złapać odrobinę słońca?

Ferie zimowe 2022 w ciepłych krajach to marzenie wielu z nas. Oderwanie się od panującego w Polsce zimna i mrozu jest świetnym sposobem na udany wypoczynek i zgromadzenie energii, która przyda się po powrocie do szkoły i pracy.

Ferie zimowe w ciepłych krajach. Gdzie w styczniu i lutym jest ciepło?

Ferie zimowe 2022 w ciepłych krajach to doskonały sposób na spędzenie zimowych wakacji w warunkach zupełnie odmiennych od tych panujących w naszym kraju. Niestety, aby złapać nieco słońca w styczniu i lutym konieczne jest poszukiwanie zdecydowanie odleglejszych destynacji. Ferie zimowe w ciepłych krajach możemy spędzić decydując się na wyjazd do jednego z poniższych miejsc:

 • Malediwy
 • Zanzibar
 • Dominikana
 • Sri Lanka
 • Tajlandia
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie
 • Kuba
 • Kenia
 • Egipt
 • Brazylia
 • Meksyk
 • Argentyna.

Jeśli z kolei zależy nam na znalezieniu jak najbliższego miejsca w którym panują przyjemne temperatury, wówczas możemy zdecydować się na wyjazd na Maderę lub Wyspy Kanaryjskie, na których może nie napotkamy upałów, ale przyjemne 20°C również powinno być miłą odmianą w porównaniu do krajowych chłodów. 

TeneryfaTeneryfa Pixabay

Widok na Maderę Zima na Maderze. Czy warto zimą wybrać się na "wyspę wiecznej wiosny"?

Gdzie na ferie do ciepłych krajów? Egipt rozwiązaniem budżetowym

Jeśli zastanawiamy się, gdzie na ferie do ciepłych krajów warto udać się, jednocześnie nie wydając majątku, wówczas odpowiedź nasuwa się sama - Egipt. Destynacja ta jest dość często wybierana przez Polaków w zasadzie przez cały rok - spore grupy odwiedzają państwo faraonów latem, ale także coraz częściej zimą, kiedy u nas panuje mroźna pogoda, a nad Nilem można swobodnie spacerować w ciuchach odkrywających ciało. W lutym w kraju średnia temperatura powietrza wynosi 23°C w ciągu dnia i około 19°C nocą. Są to warunki, które sprzyjają zwiedzaniu i odpoczynkowi. Co ważne pobyt w hotelu o wysokim standardzie kosztuje tu około 2 tys. złotych od osoby, tak więc jest to bardzo atrakcyjna opcja na spędzenie ferii w ciepłym kraju. 

EgiptEgipt Alex Anton / shutterstock

Ferie w ciepłych krajach. Gdzie jechać?

Gdzie jechać na ferie w ciepłym kraju? Coraz częściej pojawia się to pytanie, gdyż ferie są już niemalże za pasem. Dzieci z pierwszych województw swoje wakacje zimowe rozpoczną już w połowie stycznia. Gdzie warto się wtedy udać, aby złapać odrobinę słońca? Otóż destynacją, która zawdzięcza swoją popularność głównie celebrytom, jest Zanzibar. Ciepła aura panuje na tej wyspie oblanej wodami Oceanu Indyjskiego przez cały rok. Jej znakiem rozpoznawczym jest to, że uprawiane jest tu wiele gatunków doskonałej jakości przypraw. Na każdym kroku można tu podziwiać egzotyczną przyrodę, a całe dnie spędzać na pięknych plażach z palmami kokosowymi. Temperatura, jakiej możemy się spodziewać na przełomie stycznia i lutego wynosi około 32°C w dzień i 22°C nocą.

ZanzibarZanzibar Nick Johanson / shutterstock

Ferie zimowe w ciepłych krajach. Pomysły jak spędzić ferie na Kubie

Wśród pomysłów na spędzenie ferii zimowych w ciepłych krajach nie może zabraknąć Kuby. Ta największa i najpopularniejsza wśród karaibskich wysp lokalizacja przyciąga coraz większe rzesze turystów z Europy, którzy zimą chcą się wygrzać w kubańskim słońcu. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, że na większości obszaru wyspy panuje klimat równikowy, co przekłada się na wysokie temperatury i wilgotność powietrza. Wybierając się na Kubę należy wiedzieć, że w lutym średnia temperatura to około 27°C w dzień, 18°C nocą. Tymczasem temperatura wody sięga nawet 25°C! Kuba jeszcze do niedawna nie wyróżniała się pod względem turystycznym, jednak w ostatnich latach da się zaobserwować jej dynamiczny rozwój w tym sektorze - stale rozbudowuje się baza hotelowa, a turyści mogą skorzystać z coraz liczniejszych atrakcji stworzonych z myślą o nich. 

KubaKuba fot. Shutterstock

Zima w Australii - czy w Australii pada śnieg i do ilu stopni może wynieść najniższa temperatura? Zdjęcie ilustracyjne Zima w Australii - czy w Australii pada śnieg?

Ferie zimowe w ciepłych krajach. Lista miejsc, gdzie warto udać się

Lista miejsc na ferie zimowe w ciepłych krajach jest na tyle długa, że każdy jest w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Warto jednak pamiętać, że wciąż jesteśmy w trakcie trwania pandemii, dlatego nim zdecydujemy się na wylot, warto dokładnie sprawdzić jakie procedury czekają nas na miejscu, jak również po powrocie do kraju. Każdy podróżny powinien także zapoznać się z obowiązującymi w miejscu do którego się wybiera obostrzeniami, tak aby na miejscu nie być zaskoczonym - tłumaczenie się niewiedzą w takim wypadku może nie zostać właściwie odebrane przez służby pilnujące porządku. 

Zobacz też: Zima w Karkonoszach. Co warto zobaczyć w Karkonoszach? [szlaki, atrakcje]

Więcej o: