Sylwester na Wyspach Kanaryjskich. Spędź ostatni dzień roku na Teneryfie lub Fuerteventurze

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich to dobra opcja dla tych, którzy chcą połączyć wyjazd sylwestrowy z opcją wypoczynku zagranicznego. Jak wygląda ostatnia noc roku na Wyspach Kanaryjskich? Jak przygotować taki wyjazd? Poniżej znajdziesz praktyczny poradnik.

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich - loty

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich to świetny pomysł na wejście w Nowy Rok z przytupem. Wiele osób sądzi, że wyspy należące do Hiszpanii są właściwym kierunkiem jedynie latem, kiedy możemy poczuć tu prawdziwie rajski klimat. Nic jednak bardziej mylnego. Kiedy u nas panuje zima, mrozy, a na ulicach leży śnieg, na Wyspach Kanaryjskich panuje wciąż przyjemna temperatura, dzięki której możemy przyjemnie spędzić czas, a dodatkowym atutem jest z pewnością mała liczba turystów, co pozwala na dokładne eksplorowanie nieznanych obszarów. 

Wyspy Kanaryjskie - La PalmaWyspy Kanaryjskie - La Palma shutterstock

Planując sylwester na Wyspach Kanaryjskich, loty należy sprawdzić w pierwszej kolejności. To bowiem najważniejsza kwestia organizacyjna. Jeśli dość wcześnie zdecydujemy się na zabukowanie biletów mamy szansę trafić na okazję cenową - im bliżej sylwestra tym ceny będą wyższe, bo coraz więcej osób decyduje się spędzić tę wyjątkową noc poza krajem. Skąd możemy dostać się na Wyspy Kanaryjskie? Zimą loty w tamte rejony realizowane są z Warszawy, Katowic i Poznania. 

Sylwester w Egipcie. Zdjęcie ilustracyjneSylwester w Egipcie: jak zorganizować? Loty, ceny, przygotowania

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich - ceny. Jakich cen możemy się spodziewać?

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich ceny może osiągać różne, w zależności od tego ile zapłacimy za bilety, jaki nocleg wybierzemy i gdzie postanowimy korzystać z gastronomii. Można bowiem zorganizować go niskobudżetowo, a równie dobrze wydać całkiem sporą kwotę. Ogólnie rzecz ujmując ceny na Wyspach Kanaryjskich są porównywalne do naszych - czasem tylko nieznacznie wyższe jak to bywa zwykle na obszarach o charakterze turystycznym. Obowiązująca waluta to euro, które ostatnio ma dość mocną pozycję w stosunku do złotego, dlatego warto poszukać jak najkorzystniejszej opcji wymiany. W tym celu warto sprawdzić nie tylko ofertę banków, ale także kantorów internetowych. 

Wyspy KanaryjskieWyspy Kanaryjskie Fot. shutterstock

Zobacz też: Sylwester 2021. Nie tylko Zakopane. Najlepsze miejsca na powitanie Nowego Roku bez tłumów

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich - pogoda. Jaka panuje pogoda?

Decydując się na sylwestra na Wyspach Kanaryjskich, pogoda nie może nas zaskoczyć. Warto wcześniej zrobić rozeznanie, jakie temperatury i warunki atmosferyczne są właściwe dla tego regionu o tej porze roku. Nie można bowiem liczyć, że będzie identycznie jak podczas letnich wojaży. W grudniu na Wyspach Kanaryjskich temperatura w dzień oscyluje około 20-22°C. Warunki termiczne są więc bardzo przyjemne do spacerowania i zwiedzania wysp. Gorzej jeśli chodzi o opady - w tym okresie częściej niż zazwyczaj mają miejsce opady deszczu, a nawet burze z piorunami. Uspokajamy jednak, że ilość deszczowych dni w ciągu miesiąca nie przekracza zazwyczaj pięciu. Wieczory są nieco chłodniejsze dlatego warto spakować do walizki cieplejszy softshell lub bluzę. 

BudapesztSylwester w Budapeszcie - uroki świętowania na Węgrzech

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich. Jak zorganizować?

Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować sylwester na Wyspach Kanaryjskich to możesz obrać dwie drogi: 

  • najprostszy sposób to skorzystanie z oferty wyjazdu zorganizowanego przez biuro podróży - w takim wypadku nie interesuje cię nic poza opłaceniem wyjazdu, skompletowaniem dokumentów i dotarciem na lotnisko na czas
  • trudniejszą opcją jest samodzielne zorganizowanie całego wyjazdu, począwszy od przelotów, poprzez transfery aż po zakwaterowanie i wyżywienie. Przygotowanie takiego wyjazdu pochłonie znacznie więcej czasu, ale może się okazać, że koszt całego przedsięwzięcia będzie niższy. 

Zobacz też: Sylwester w Berlinie. Jakie atrakcje czekają w stolicy Niemiec?

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło
Więcej o: