Sylwester na Wyspach Kanaryjskich. Spędź ostatni dzień roku na Teneryfie lub Fuerteventurze

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich to dobra opcja dla tych, którzy chcą połączyć wyjazd sylwestrowy z opcją wypoczynku zagranicznego. Jak wygląda ostatnia noc roku na Wyspach Kanaryjskich? Jak przygotować taki wyjazd? Poniżej znajdziesz praktyczny poradnik.

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich - loty

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich to świetny pomysł na wejście w Nowy Rok z przytupem. Wiele osób sądzi, że wyspy należące do Hiszpanii są właściwym kierunkiem jedynie latem, kiedy możemy poczuć tu prawdziwie rajski klimat. Nic jednak bardziej mylnego. Kiedy u nas panuje zima, mrozy, a na ulicach leży śnieg, na Wyspach Kanaryjskich panuje wciąż przyjemna temperatura, dzięki której możemy przyjemnie spędzić czas, a dodatkowym atutem jest z pewnością mała liczba turystów, co pozwala na dokładne eksplorowanie nieznanych obszarów. 

Planując sylwester na Wyspach Kanaryjskich, loty należy sprawdzić w pierwszej kolejności. To bowiem najważniejsza kwestia organizacyjna. Jeśli dość wcześnie zdecydujemy się na zabukowanie biletów mamy szansę trafić na okazję cenową - im bliżej sylwestra tym ceny będą wyższe, bo coraz więcej osób decyduje się spędzić tę wyjątkową noc poza krajem. Skąd możemy dostać się na Wyspy Kanaryjskie? Zimą loty w tamte rejony realizowane są z Warszawy, Katowic i Poznania. 

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich - ceny. Jakich cen możemy się spodziewać?

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich ceny może osiągać różne, w zależności od tego ile zapłacimy za bilety, jaki nocleg wybierzemy i gdzie postanowimy korzystać z gastronomii. Można bowiem zorganizować go niskobudżetowo, a równie dobrze wydać całkiem sporą kwotę. Ogólnie rzecz ujmując ceny na Wyspach Kanaryjskich są porównywalne do naszych - czasem tylko nieznacznie wyższe jak to bywa zwykle na obszarach o charakterze turystycznym. Obowiązująca waluta to euro, które ostatnio ma dość mocną pozycję w stosunku do złotego, dlatego warto poszukać jak najkorzystniejszej opcji wymiany. W tym celu warto sprawdzić nie tylko ofertę banków, ale także kantorów internetowych. 

Wyspy KanaryjskieWyspy Kanaryjskie Fot. shutterstock

Zobacz też: Sylwester 2021. Nie tylko Zakopane. Najlepsze miejsca na powitanie Nowego Roku bez tłumów

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich - pogoda. Jaka panuje pogoda?

Decydując się na sylwestra na Wyspach Kanaryjskich, pogoda nie może nas zaskoczyć. Warto wcześniej zrobić rozeznanie, jakie temperatury i warunki atmosferyczne są właściwe dla tego regionu o tej porze roku. Nie można bowiem liczyć, że będzie identycznie jak podczas letnich wojaży. W grudniu na Wyspach Kanaryjskich temperatura w dzień oscyluje około 20-22°C. Warunki termiczne są więc bardzo przyjemne do spacerowania i zwiedzania wysp. Gorzej jeśli chodzi o opady - w tym okresie częściej niż zazwyczaj mają miejsce opady deszczu, a nawet burze z piorunami. Uspokajamy jednak, że ilość deszczowych dni w ciągu miesiąca nie przekracza zazwyczaj pięciu. Wieczory są nieco chłodniejsze dlatego warto spakować do walizki cieplejszy softshell lub bluzę. 

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich. Jak zorganizować?

Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować sylwester na Wyspach Kanaryjskich to możesz obrać dwie drogi: 

  • najprostszy sposób to skorzystanie z oferty wyjazdu zorganizowanego przez biuro podróży - w takim wypadku nie interesuje cię nic poza opłaceniem wyjazdu, skompletowaniem dokumentów i dotarciem na lotnisko na czas
  • trudniejszą opcją jest samodzielne zorganizowanie całego wyjazdu, począwszy od przelotów, poprzez transfery aż po zakwaterowanie i wyżywienie. Przygotowanie takiego wyjazdu pochłonie znacznie więcej czasu, ale może się okazać, że koszt całego przedsięwzięcia będzie niższy. 

Zobacz też: Sylwester w Berlinie. Jakie atrakcje czekają w stolicy Niemiec?

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło
Więcej o: