Sylwester w Dubaju. Jakie atrakcje czekają na turystów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Sylwester w Dubaju to synonim bogactwa i przepychu. Ostatni wieczór w 4. najchętniej odwiedzanym mieście na świecie nie należy do najtańszych, ale gwarantuje niezapomniane emocje.

Sylwester w Dubaju. Loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Sylwester w Dubaju to marzenie wielu osób. Spędzić ostatni wieczór w kraju szejków mogą przeważnie osoby bardzo majętne, które mogą pozwolić sobie na spore wydatki związane nie tylko z podróżą, ale także z pobytem w tym wyjątkowym mieście. Użytkownicy social mediów śledzący celebrytów, sportowców i inne znane powszechnie postacie mogą podejrzeć, jak wygląda to miasto i jakie atrakcje czekają na turystów, którzy je odwiedzają. 

Burj Al Arab Burj Al Arab  shutterstock

Osoby pragnące spędzić sylwester w Dubaju o loty muszą zadbać w pierwszej kolejności. Warto rozejrzeć się za biletami wcześniej, gdyż daje to szansę na niewielkie obniżenie ich kosztu. Od września funkcjonuje połączenie lotnicze P.L.L LOT z Warszawy na lotnisko Dubai International Airport. Przelot trwa ok. sześciu godzin. Wybierając się do ZEA nie potrzeba mieć wizy - koniczny jest za to paszport, który musi być ważny przez co najmniej sześć miesięcy od dnia wjazdu do kraju. 

Sylwester w Dubaju - ceny. Jak kształtują się ceny?

Sylwester w Dubaju, czyli mieście zwanym "Paryżem wschodu" może być kosztownym wypadem, ale równie dobrze możemy nieco obniżyć koszty związane z pobytem pod warunkiem, że odpowiednio przygotujemy się do podróży. Waluta obowiązująca w Dubaju to dirham (AED) - kurs wynosi około 1,0005 PLN, więc przeliczanie nie powinno stanowić większego problemu. Wymiany waluty warto dokonać na miejscu - w Polsce jest ona słabo dostępna, a kurs z pewnością będzie mniej korzystny. Wbrew pozorom ceny różnego typu produktów w Dubaju także w sylwestra są zbliżone do tych w Polsce. Decydując się na zakupy w markecie, wydamy więc mniej więcej tyle samo co podczas zaopatrywania w kraju. Jeśli chodzi o posiłki w restauracjach to ich ceny są zróżnicowane - można znaleźć knajpy bardziej budżetowe jak i te, gdzie za obiad zapłacimy nawet 1000 AED. 

Burj Al Arab Burj Al Arab  shutterstock

Sylwester w Dubaju. Pogoda w grudniu

Sylwester w Dubaju pod względem pogody będzie idealny dla osób, które lubią ciepło, ale nie upały. W grudniu temperatury w mieście oscylują około 25°C, co jest miłą odmianą w odniesieniu do aury panującej wówczas w naszym kraju. Na przełomie stycznia i lutego mają tu miejsce najniższe w ciągu  roku temperatury, czyli około 18-19°C. Do tego możliwe są opady deszczu, choć sporadyczne. Z kolei jeśli lubimy upały, wówczas najlepiej wybrać się ponownie do Dubaju latem - wtedy temperatury sięgają nawet 45°C.

Sylwester w Dubaju: jak zorganizować wyprawę do ZEA?

Jak zorganizować sylwester w Dubaju? Należy zadbać nie tylko o przelot, ale także nocleg oraz środki transportu. Dubaj jest miastem o bardzo dużej powierzchni, jednak poruszanie się po nim nie stanowi problemu dzięki świetnej komunikacji miejskiej, dzięki której możemy dostać się w interesujące nas miejsca. Nie ma także problemu z dostępnością taksówek. 

Warto także pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia medycznego, gdyż w Dubaju nie obowiązuje nas EKUZ, co oznacza, że wszelkie ewentualne koszty związane z leczeniem będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. 

Jeśli planujemy po mieście poruszać się komunikacją miejską, wtedy warto zaopatrzyć się w kartę NOL, która jest biletem działającym na zasadzie elektronicznej skarbonki.

Zobacz też: Sylwester w Berlinie. Jakie atrakcje czekają w stolicy Niemiec?

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło
Więcej o: