Sylwester w Kopenhadze. Spędź ostatni dzień roku w stolicy Danii!

Sylwester w Kopenhadze to świetny sposób na powitanie Nowego Roku w miejscu, do którego co roku przybywają setki turystów. Stolica Danii oferuje bardzo wiele atrakcji - na pewno będzie to niezapomniany wieczór.

Sylwester w Kopenhadze - loty. Kiedy rezerwować lot?

Sylwester w Kopenhadze to dobry pomysł na spędzenie tego wyjątkowego dnia nie tylko dla osób, które uwielbiają podróże. Może być to także ciekawa opcja dla tych, którzy chcą w inny sposób spędzić ostatni wieczór w roku. Wyjazdy sylwestrowe cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Część osób chce uciec od wszechobecnej zimy, inni próbują rozpocząć nowy rok od ciekawego wydarzenia lub zwyczajnego urlopu. Jeśli jednak mamy w planach tego rodzaju wypad, najlepiej jest zacząć przygotowania znacznie wcześniej, gdyż w ten sposób możemy sporo zaoszczędzić. Loty na sylwestra w Kopenhadze najlepiej zarezerwować nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem nie tylko ze względu na koszty, ale także na dostępność. Wiele osób podróżuje w tym okresie, dlatego jeśli zbyt późno rozpoczniemy nasze przygotowania może okazać się, że nie ma już miejsc w samolotach kierujących się do stolicy Danii. 

Kopenhaga, DaniaKopenhaga, Dania fot. Shutterstock

Sylwester w Kopenhadze - ceny. Jak kształtują się ceny?

Kopenhaga od lat znajduje się w czołówce najlepszych miast do życia dla swoich mieszkańców. Duńczycy cieszą się dużą swobodą i wolnością, a w mieście mogą odnaleźć wszystko to, co jest im potrzebne do bezproblemowego funkcjonowania. Dania jest też dobrym kierunkiem pod względem turystycznym. Czy jednak spędzanie sylwestra w Kopenhadze jest na naszą kieszeń? Jakie są ceny za sylwestra w Kopenhadze? Niestety, jak większość miast skandynawskich Kopenhaga nie należy do najtańszych, ale możemy spróbować maksymalnie ograniczyć koszta.

Wiele zależy od naszych oczekiwań i tego jak zabierzemy się do organizacji całego przedsięwzięcia. Jeśli zaczniemy działać odpowiednio wcześniej, wynajdziemy stosunkowo niedrogie noclegi, wówczas może okazać się, że sylwester w Danii wcale nie jest taki drogi. Gorzej jeśli do realizacji przystąpimy późno i bez głębszego rozeznania się chociażby w kwestii organizacji zakwaterowania. 

Kopenhaga, DaniaKopenhaga, Dania fot. Shutterstock

Sylwester w Kopenhadze. Pogoda w Danii w grudniu

Szykując się do sylwestra w Kopenhadze pogodę można porównać do naszej krajowej. Oczywiście jest sporo cieplej, gdyż nocami zazwyczaj temperatura spada w okolice 0°C, podczas gdy u nas pojawić mogą się poważne mrozy, ale mimo to planując wyjazd w grudniu do Kopenhagi należy do walizki spakować przede wszystkim ciepłe ubrania, dzięki którym nie przemarzniemy podczas wędrówek po mieście. 

Sylwester w Kopenhadze: jak zorganizować krok po kroku?

Zabierając się do tego jak zorganizować sylwester w Kopenhadze należy wziąć pod uwagę dwie główne kwestie: przelot i zakwaterowanie. To dwie najważniejsze rzeczy, których dogranie gwarantuje nam przyjemność z podróżowania. Jeśli chodzi o lot to nie mamy tu zbyt wielkiego wyboru - dostosowujemy się do dostępności miejsc na pokładzie. Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to powinno ono spełniać kilka warunków: 

  • położenie - lokalizacja korzystna do zwiedzania miasta, ale także pod względem skomunikowania z lotniskiem, na które przylecimy i z którego będziemy odlatywać z Danii
  • cena - w zależności od standardu może być ona przystępna (hostele, pensjonaty) lub nieco wyższa (hotele).

Zobacz też: Sylwester w Budapeszcie - uroki świętowania na Węgrzech

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło
Więcej o: