Linie lotnicze oferują bilety za bezcen. Chcą zachęcić do szczepień

Przewoźnik ogłosił promocję na bilety lotnicze na trasie z Tel Awiwu do Bahrajnu. Teraz zamiast 200 dolarów (ok. 800 zł) można zapłacić jedynie 9 dolarów (ok. 36 zł). Nie wszyscy mogą skorzystać z tej oferty.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Izraelski przewoźnik Israir oferuje bilety lotnicze za 9 dolarów (ok. 36 zł). Normalnie za bilet na trasie z Tel Awiwu do Bahrajnu trzeba zapłacić ok. 200 dolarów (ok. 800 zł) – różnica jest więc spora. Promocja dotyczy lotu w dwie strony. Na pokład można zabrać bagaż podręczny. Aby móc jednak skorzystać z okazji, trzeba spełnić warunek i udowodnić, że jest się świeżo zaszczepionym. W ten sposób linie lotnicze chcą zachęcać niezdecydowanych.

Israir w ten sposób chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony zachęcać do akcji szczepień, a z drugiej strony promuje nowe połączenie w siatce przewoźnika.

Szczepienia przyhamowały

Izrael przez długi czas światowym liderem szczepień. Tylko od grudnia 2020 roku do marca 2021 roku przynajmniej jedną dawkę przyjęło 57 proc. populacji. Ale już od kwietnia do listopada tempo zaczęło spadać i wzrosło o zaledwie 10 punktów procentowych. Z najnowszych danych wynika, że jedną dawkę przyjęło 69 proc. populacji, a 62 proc. populacji jest w pełni zaszczepiona.

Izraelski przewoźnik swą ofertę kieruje do wszystkich osób, które zdecydują się zarówno na przyjęcie pierwszej, drugiej lub przypominającej dawki preparatu.

Źródło: fly4free.pl 

Więcej o: