Sylwester w Rzymie. Co zrobić, aby spędzić ostatnią noc roku w Wiecznym Mieście?

Sylwester w Rzymie to doskonały sposób na wejście w Nowy Rok z przytupem. Stolica Włoch to jedno z najpiękniejszych miast na świecie, które warto odwiedzić o każdej porze roku. W sylwestrową noc wygląda ono jednak szczególnie.

Sylwester w Rzymie - loty. Kiedy i gdzie zarezerwować lot?

Sylwester w Rzymie to niezapomniane przeżycie. Żegnanie starego roku w Wiecznym Mieście to nie lada gratka zarówno dla osób, które Rzym znają od podszewki, jak i dla tych, którzy mają okazję przebywać w nim po raz pierwszy. Miasto to ma bowiem niepowtarzalny urok, któremu nie jest w stanie dorównać żadne inne miejsce na świecie. Jest to możliwe nawet pomimo trwającej pandemii i obowiązujących obostrzeń. Pamiętać należy jednak, aby przed wylotem do Włoch zorientować się w bieżącej sytuacji epidemicznej zarówno na miejscu jak i w naszym kraju - dowiedzieć się jakie obowiązki spoczywają na podróżnych przemieszczających się pomiędzy krajami. 

Rzym, WłochyRzym, Włochy fot. Shutterstock

Większość osób decydując się na spędzenie sylwestra w Rzymie poszukuje lotów, które będą dla nich najdogodniejsze i jednocześnie niezbyt kosztowne. Oczywiście najlepiej w takim przypadku dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem - większość przewoźników oferuje wówczas preferencyjne ceny. Jednak jeśli do tej pory zwlekasz z rezerwacją, należy liczyć się, że bilety mogą być nieco droższe niż zwykle lub, co gorsza, mogą być już niedostępne. Jest to bowiem ostatni dzwonek na rezerwację miejsc, jeśli chcemy spędzić ostatni dzień roku poza granicami kraju. 

Sylwester w Rzymie. Ceny, jakich możemy się spodziewać na miejscu?

Sylwester w Rzymie to niewątpliwie wspaniała inicjatywa i przeżycie. Wiele osób zastanawia się jednak jakie są koszty takiego wypadu. W skład ceny sylwestra w Rzymie niewątpliwie wejdą:

  • koszty biletów
  • cena za nocleg/noclegi
  • wyżywienie
  • dodatkowe opłaty (np. opłata klimatyczna, pamiątki, ewentualny udział w imprezie sylwestrowej itd.)

W zależności od tego, jakie mamy plany i na ile wcześniej rozpoczęliśmy przygotowania, koszt pobytu w Rzymie w sylwestra może być różny. Pamiętać jednak należy, że Włochy należą do strefy euro, co oznacza, że konieczne jest zaopatrzenie się w tę walutę. Ostatnio tymczasem mamy do czynienia z ciągłym wzrostem jej ceny. Może więc okazać się, że nasze początkowe szacunki co do ceny wyjazdu będą zdecydowanie zbyt niskie w porównaniu z rzeczywistością. 

Rzym/ Fot. ShutterstockRzym/ Fot. Shutterstock Rzym/ Fot. Shutterstock

Sylwester w Rzymie - pogoda

Sylwester w Rzymie to okazja, aby troszkę odpocząć od zimy panującej w naszym kraju. Co prawda nie można powiedzieć, że w stolicy Włoch jest wówczas bardzo ciepło, niemniej jednak aura jest zdecydowanie łagodniejsza niż u nas. Pogoda na sylwestra w Rzymie bardziej przypomina tę, która u nas występuje jesienią - temperatura sięga około 17°C w dzień, a w nocy nie spada poniżej 6-7°C. Nie można także liczyć na opady śniegu - zdarzają się one wyjątkowo rzadko i zazwyczaj niemal natychmiast znikają. Dużo większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia burzy i deszczu. 

Sylwester w Rzymie. Jak zorganizować?

Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować sylwestra w Rzymie to istnieje kilka opcji na przygotowanie takiego wypadu. Pierwsza, i zarazem najprostsza to oczywiście wyjazd z biurem podróży. Większość touroperatorów ma w swojej ofercie wyjazdy zorganizowane na okres świąteczno-noworoczny. Bez trudu znajdziemy także wycieczkę do Rzymu. Drugi sposób to organizacja wszystkiego "na własną rękę". Najlepiej w takim wypadku postępować w następujący sposób. Jeszcze będąc w Polsce zaplanować loty, nocleg i transfer z i na lotnisko. W pierwszej kolejności rezerwujemy bilety. Następnie zabieramy się za poszukiwanie miejsc noclegowych, najlepiej w takim miejscu, aby w łatwy sposób dotrzeć z i na lotnisko, a jednocześnie być dość blisko największych atrakcji. Warto także zadbać o transfer z lotniska - dobrym sposobem jest wynajęcie samochodu, który zostanie podstawiony na czas naszego przylotu. 

Zobacz też: Sylwester w Dubaju. Jakie atrakcje czekają na turystów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym
Więcej o: