Ferie zimowe za granicą 2022. Gdzie wybrać się na odpoczynek zimą?

Ferie zimowe za granicą 2022 to sposób na spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie poznanie nowych miejsc, ludzi, odmiennych kultur i zwyczajów. Gdzie warto wybrać się zimą na wypoczynek?

Gdzie na ferie zimowe za granicę 2022?

Ferie zimowe za granicą 2022 to szansa na złapanie odrobiny słońca w krajach, gdzie panują wyższe temperatury lub okazja do poszusowania na stokach tam, gdzie podobnie jak u nas jest zima. Gdzie na ferie zimowe za granicę 2022? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, jakie mamy oczekiwania co do czasu spędzonego za granicą. Jeśli chcemy skorzystać z zagranicznych ośrodków narciarskich najlepiej wybierać lokalizacje europejskie. Jeśli z kolei chcemy złapać odrobinę słońca, wówczas musimy pomyśleć o nieco odleglejszej destynacji. Warto jednak na początek sprawdzić jak wygląda sytuacja epidemiczna w kraju, do którego się wybieramy - czy turyści mogą swobodnie się poruszać, jakie muszą spełniać wymogi, jakie są warunki kwarantanny etc. 

Ferie zimowe 2022. Gdzie jechać za granice?

Gdzie jechać za granicę na ferie zimowe 2022 to pytanie, na które jak najszybciej należy znaleźć odpowiedź, gdyż termin zimowej przerwy w szkołach zbliża się już wielkimi krokami. Pierwsza część województw już w połowie stycznia ruszy na wolne, dlatego warto wcześniej wszystko zaplanować. 

Polacy coraz częściej stają się prawdziwymi fanami sportów zimowych. I o ile zapoznali się już z krajowymi ośrodkami narciarskimi, to coraz częściej poszukują także zagranicznych alternatyw. W Europie mamy mnóstwo miejsc, które kuszą narciarzy i snowboardzistów doskonałymi trasami, wyciągami, a także świetnym zapleczem hotelowo-gastronomicznym. Najczęstszy wybór pada na ośrodki zlokalizowane w Alpach francuskich lub włoskich. Do najpopularniejszych wśród nich należą:

  • La Plagne
  • Alta Badia
  • Courchevel-Meribel.

Fot. Bart?omiej Kura? / Agencja Wyborcza.pl

Ferie zimowe za granicą 2022. Pomysły na udany wypoczynek

Pomysły na ferie zimowe za granicą 2022 nie muszą wcale dotyczyć odległych miejsc. Doskonale spędzić można czas wolny zimą u naszych południowych sąsiadów. Wyprawa do Czech lub na Słowację daje również możliwość skorzystania z zimowych atrakcji, ale także zwiedzenia pięknych miast: Pragi czy Bratysławy. Na Słowacji warto skorzystać z oferty uzdrowiskowej - ciepłe źródła i spa to doskonały sposób na relaks po całodniowych atrakcjach. Są one także doskonałym miejscem do wykonania zabiegów dla osób zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami. Z kolei w Czechach warto zorganizować sobie wycieczkę śladem zamków i pałaców czeskich, które zachwycają bajkową architekturą, ale także historią, jaka ukryta jest w ich murach. Szczególnie warto odwiedzić:

  • pałac Karlova Koruna
  • pałac Lednice
  • Hluboka nad Wełtawą
  • pałac Sychrov
  • Zamek Rozmberk

PragaPraga maziarz / Shutterstock

Ferie zimowe za granicą 2022. Lista miejsc, gdzie na przełomie stycznia i lutego jest ciepło?

Wielu z nas planując ferie zimowe za granicą 2022, marzy o miejscach, gdzie można choć na chwilę oderwać się od zimnej, ponurej, zimowej aury. Oczywiście są takie destynacje, gdzie można skorzystać z kąpieli słonecznych, popływać w ciepłej wodzie i cieszyć się urokami niekończącego lata. Jeśli pragniesz wraz z rodziną skorzystać z tej możliwości, wybierz jeden z kierunków znajdujących się na poniższej liście miejsc, gdzie pogoda na pewno cię nie zawiedzie:

malediwymalediwy shutterstock

Zobacz też: Trzy Korony zimą - jak wejść? [stopień trudności, przygotowania, co zobaczyć]

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek
Więcej o: