Gdzie na ferie zimowe z dziećmi 2022? Najpopularniejsze kierunki

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi 2022? Jak będą wyglądać tegoroczne ferie? Które kierunki w kraju są najlepszym wyborem dla rodzin z dziećmi? Sprawdzamy!

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi? Jak będą wyglądać tegoroczne ferie?

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi w 2022? Większość rodziców już jakiś czas temu rozpoczęła poszukiwania dogodnej lokalizacji, w której można ciekawie i aktywnie spędzić czas wolny od szkoły. Niemniej jednak te ferie, podobnie zresztą jak ubiegłoroczne, będą upływać w cieniu pandemii, gdyż pomimo dostępności szczepień wciąż odnotowywane są duże ilości zakażeń, a także zgonów spowodowanych COVID-19. Tak naprawdę trudno jest w takiej sytuacji cokolwiek zaplanować w dłuższej perspektywie. Wisi bowiem nad nami widmo zaostrzenia restrykcji, które mogą pomieszać nasze plany, zwłaszcza jeśli jesteśmy niezaszczepieni. Jak na ten moment zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dzieci z poszczególnych województw będą miały przerwę w nauce w następujących terminach:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.  - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14 - 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie. 

Gdzie jechać na ferie zimowe z dziećmi? Karkonosze idealnym kierunkiem dla rodzin

Jednym z najpopularniejszych kierunków gdzie warto jechać na ferie zimowe z dziećmi, są z pewnością Karkonosze. Najwyższe pasmo Sudetów spełnia wszelkie warunki do konkurowania o miano zimowej stolicy Polski. Znajdziemy tu wszystko: doskonałe trasy narciarskie dla początkujących i zaawansowanych, świetnie zorganizowane ośrodki narciarskie, ciekawe atrakcje turystyczne, doskonałą bazę noclegową oraz gastronomię. Co ważne pewne jest, że dzieci bez względu na wiek nie będą nudzić się podczas wypoczynku w górach. Możemy im tu zapewnić solidną dawkę ruchu i aktywności fizycznej, co jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju. Podczas pobytu w Karkonoszach koniecznie należy odwiedzić takie miejsca jak Karpacz czy Szczyrk.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi? Pomysły na ferie nad morzem

Najlepsze pomysłu na zimowy wypoczynek? Wbrew pozorom coraz więcej osób zastanawiając się nad tym gdzie na ferie zimowe z dziećmi warto wyjechać, stawia na miejscowości nadmorskie. Wprawdzie nie ma wtedy szans na wypoczynek na plaży, jednak okolice te mają bardzo dużo do zaoferowania także w czasie zimy. Spacery nad morzem, możliwość uprawiania narciarstwa biegowego, a także odwiedzenia wielu ciekawych instytucji kultury znajdujących się w Trójmieście, to tylko kilka z wielu propozycji spędzenia czasu nad Bałtykiem.

Zima nad morzem. Gdańsk, Brzeźno, 9 lutego 2021Zima nad morzem. Gdańsk, Brzeźno, 9 lutego 2021 Fot. Bartosz Bańka / Agencja Wyborcza.pl

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi? Lista miejsc

Lista miejsc, gdzie na ferie zimowe z dziećmi warto udać się w naszym kraju, jest niezwykle długa. Jest to związane z ciągłym rozwojem bazy turystycznej. Tak naprawdę w każdym regionie jesteśmy w stanie znaleźć ciekawe miejsce, w którym można spędzić czas aktywnie, oferując dzieciom możliwość przeżycia nowych przygód. Do najlepszych lokalizacji na ferie zaliczyć należy m.in.:

  • Arłamów - Bieszczady są świetnym kierunkiem jeśli chcemy spędzić czas z dala od zgiełku, na łonie przyrody; oferują także wiele zimowych atrakcji: możliwość uprawiania sportów zimowych, organizacji kuligów etc.
  • Góry Świętokrzyskie - to mniej popularny kierunek wypoczynkowy, jednak co roku zyskuje nowych fanów; na uwagę zasługuje bardzo dobra baza noclegowa, a także wiele ciekawych miejsc idealnych do zobaczenia dla rodzin z dziećmi
  • Puszcza Białowieska - to doskonały kierunek na ferie z daleka od świata i ludzi; tu można się zrelaksować, poprzebywać na łonie natury, wziąć udział w kuligu i skorzystać z oferty miejscowej agroturystyki.

Puszcza BiałowieskaPuszcza Białowieska fot. GOSIAMAKOWSKA /istock

Zobacz też: Jak przygotować się na łyżwy? - abc zimowej zabawy

Więcej o: