Sylwester w Poznaniu 2021/22. Jak spędzić ostatnią noc roku w stolicy Wielkopolski?

Sylwester w Poznaniu 2021/22 zapowiada się jak zwykle zjawiskowo. Poznaniacy jak co roku hucznie przywitają Nowy Rok, uczestnicząc w wyjątkowych wydarzeniach zaplanowanych właśnie na ten wieczór.

Sylwester w Poznaniu 2021/22: atrakcje

Sylwester w Poznaniu 2021/22 niestety nie odbędzie się na Placu Wolności. Poznaniacy od lat właśnie tu, w centrum miasta, witali wspólnie Nowy Rok. Jednak w tym roku władze miasta, podobnie zresztą jak rok temu, zdecydowały o odwołaniu imprezy sylwestrowej ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w kraju. Z dnia na dzień spływają do nas niepokojące wieści na temat ilości zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19. To spowodowało, że władze centralne postanowiły o przywróceniu części obostrzeń, natomiast duża ilość samorządów postanowiła zrezygnować z organizacji imprez masowych w sylwestrową noc.

Stary Rynek w PoznaniuStary Rynek w Poznaniu Marc Ben Fatma/flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0

Jak spędzać Sylwestra w Poznaniu 2021/22?

Jeśli nie "pod chmurką" to jak spędzać Sylwestra w Poznaniu 2021/22? Na pewno nie zabraknie atrakcji dla fanów różnego typu rozrywek. Instytucje kulturalne zlokalizowane w stolicy Wielkopolski już od tygodni przygotowują swoją ofertę dla tych, którzy zechcą właśnie w ten sposób przywitać Nowy Rok. Jeśli więc nie mamy jeszcze planów, warto zapoznać się z tym, co szykują poznańskie galerie, teatry, kina czy filharmonia. I tak:

  • Filharmonia Poznańska zaprasza na Koncert Sylwestrowy z niespodziankami, który odbędzie się w Auli Uniwersyteckiej; w programie przewidziano fragmenty słynnych oper, operetek i musicali oraz przeboje znad Dunaju; na scenie wystąpią: Aleksandra Kubas-Kruk – sopran, Łukasz Borowicz – dyrygent oraz Orkiestra Filharmonii Poznańskiej.
  • Teatr Nowy w Poznaniu zaprasza na spektakl "MARIA" tryptyk najważniejszych pojęć: narodzin, miłości i śmierci. Cena biletów rozpoczyna się od 120 złotych, a spektakl zacznie się o 18.30
  • Mój Teatr zaprasza na Sylwestra ze spektaklem "Czułe struny, czyli białe tango" oraz koncert "Chicago. Paryż. Buenos Aires". W przerwie pomiędzy występami na widzów czeka lampka wina. 
Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Sylwester w Poznaniu 2021/22. Co warto zobaczyć?

Sylwester w tym roku przypada w piątek, dlatego też może się on przerodzić w wypad weekendowy. Jeśli planujesz spędzić Sylwester w Poznaniu 2021/22 sprawdź, co warto zobaczyć, wykorzystując pobyt w stolicy Wielkopolski. Poznań jest miastem, które ma bardzo dużo do zaoferowania pod każdym względem. Zimą warto odwiedzić funkcjonujące tu lodowiska, na których można aktywnie spędzić czas. Nie można odmówić sobie także spaceru po urokliwej poznańskiej starówce. Tu warto wybrać się do jednej z wielu knajp i skosztować przysmaku, jakim są pyry z gzikiem oraz rogale świętomarcińskie. W wolnej chwili warto także podziwiać najpiękniejszą świątynię w Poznaniu - Bazylikę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny, czyli w skrócie farę poznańską. 

Stare miasto w PoznaniuStare miasto w Poznaniu ilolab / Shutterstock

Sylwester w Poznaniu 2021/22: ciekawe miejsca. Lista, którą warto znać

Sylwester w Poznaniu 2021/22 oferuje listę ciekawych miejsc, gdzie możemy spędzić tę wyjątkową noc w towarzystwie dźwięków muzyki i przy suto zastawionym stole. Większość restauracji, hoteli, domów weselnych organizuje imprezy zamknięte, jednak z ograniczoną liczbą uczestników w związku z obowiązującymi obostrzeniami. Dlatego jeśli planujemy właśnie w ten sposób spędzić ostatnią noc w roku, warto nieco wcześniej zadbać o zakup wejściówek. Imprezy tematyczne to dobry pomysł na sylwestra w Poznaniu 2021/22 dla dwojga. Ofertę takich imprez możemy znaleźć za pośrednictwem internetu. Oto kilka ciekawych propozycji:

  • IBB Andersia Hotel zaprasza na sylwestra glamour "Witamy w Monte Carlo!"
  • Bal sylwestrowy "W podróży dookoła Świata" z Sheraton Poznan Hotel
  • Sylwester Z BOND'em w Hotelu Ilonn.

Zobacz też: Sylwester w Kopenhadze. Spędź ostatni dzień roku w stolicy Danii!

Więcej o: