Sylwester w Lublinie 2021/22: dlaczego warto? Ciekawe miejsca i atrakcje

Sylwester w Lublinie 2021/22? Świętowanie w mieście nad Bystrzycą z pewnością może mieć ciekawy klimat. Przy okazji warto zapoznać się z lubelskimi zabytkami, spróbować miejscowej kuchni i doskonale odpocząć.

Sylwester w Lublinie 2021/22 - atrakcje. Czego się spodziewać?

Jak można spędzić Sylwestra 2021/22 w Lublinie? Atrakcje w mieście nad Bystrzycą to nie tylko oferta miejscowych lokali i dyskotek, ale też piękno samego miasta, które przyciąga. Chwalone jest za to, że pomimo swoich rozmiarów, życie toczy się tu wolniej niż w największych metropoliach. Świąteczny klimat poczujemy zwłaszcza na tutejszym Starym Mieście, które już od Bożego Narodzenia jest pięknie przybrane i iluminowane. Wrażenie robi także Plac Litewski, główny plac w mieście, na którym również pysznią się świetliste anioły i inne ozdoby, które wprowadzają szczególny klimat. Warto dodać, że plac został kilka lat temu odnowiony i doskonale się prezentuje - warto wrócić tu wiosną i latem, by podziwiać pokazy multimedialne z wykorzystaniem tutejszej fontanny.   

Sylwester w Egipcie. Zdjęcie ilustracyjne Sylwester w Egipcie: jak zorganizować? Loty, ceny, przygotowania

Jak spędzać Sylwestra w Lublinie 2021/22?

Jak spędzać Sylwestra w Lublinie 2021/22, by zapamiętać go na długo? Niestety, ale również w tym roku nie będzie zorganizowana impreza miejska. Nie oznacza to jednak, że miasto nie będzie świętować powitania Nowego Roku. Celebracje przeniosą się jednak do klubów i licznych restauracji, które kuszą specjalnymi ofertami i imprezami tanecznymi. Szczególnie wiele takich miejsc można znaleźć na wspomnianym Starym Mieście, ale też na Krakowskim Przedmieściu - głównej ulicy Lublina. Oprócz eleganckich restauracji, które kuszą ciekawym menu i imprezami tanecznymi, mamy duży wybór klubów - w końcu Lublin jest miastem studenckim. Oczywiście w Sylwestra panują szczególne zasady i o miejsca może być trudno - dlatego tak ważne są wcześniejsze rezerwacje.

Lublin. Zdjęcie ilustracyjneLublin. Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Sylwester w Lublinie 2021/22. Co warto zobaczyć?

Planujesz Sylwester 2021/22 w Lublinie? Co warto zobaczyć, gdy jest się już w mieście? Możliwości jest wiele. Przede wszystkim warto w wieczornej atmosferze przespacerować się po lubelskim Starym Mieście. Zabytkowe kamienice z kościołami i zamkiem lubelskim zdecydowanie robią wrażenie o tej porze. Warto także przenieść się na drugi koniec miasta, do Ogrodu Botanicznego UMCS, gdzie pojawiły się świąteczne iluminacje. Zdecydowanie trzeba przespacerować się także po unikalnym miasteczku akademickim i Ogrodzie Saskim.   

Zamek w LublinieZamek w Lublinie Shutterstock

Sylwester w Lublinie 2021/22 dla dwojga. Gdzie go spędzić?

W jaki sposób spędzić Sylwestra 2021/2022 dla dwojga? Romantyczna celebracja tego wieczoru może odbyć się w jednym z lokali, które oferują połączenie uroczystej kolacji z balem trwającym do późnych godzin nocnych. Pamiętajmy jednak, że można skorzystać nie tylko z oferty restauracji lubelskich, ale także tych, które znajdują się w miejscowościach niedaleko Lublina. Można też spędzić ten dzień w Nałęczowie lub Kazimierzu Dolnym - prawdziwych perłach tego regionu, które od lat są chętnie odwiedzane przez turystów. 

Łuk Triumfalny to jedna z największych atrakcji Paryża Sylwester w Paryżu. Czemu warto świętować w stolicy Francji?

Sylwester w Lublinie 2021/22. Ciekawe miejsca - lista rezerwowa

Sylwester w Lublinie 2021/22 i ciekawe miejsca? Lista lokalizacji, które warto odwiedzić, może być znacznie dłuższa. Jeśli więc postanowimy zostać tu dłużej, to odwiedźmy Regionalne Muzeum Cebularza. Koniecznie spróbujmy przy tym tego lokalnego przysmaku. Warto też pojawić się w malowniczym Muzeum Wsi Lubelskiej i Muzeum Narodowym w Lublinie. Warto tutaj przede wszystkim odwiedzić Kaplicę św. Trójcy, którą potocznie nazywa się Kaplicą Zamkową. Zbudowany w XIV w. obiekt został w kolejnym stuleciu pokryty bizantyjskimi freskami i jest dziś prawdziwą perłą jeśli chodzi o lubelskie zabytki. 

Oczywiście przy dużej ilości czasu warto odwiedzić Kazimierz Dolny i Nałęczów. Niewątpliwie wspaniałym doświadczeniem może być też zwiedzanie Zamościa. Renesansowe miasto, nazywane ''Padwą Północy'', niewątpliwie warte jest poznania.  

Zobacz też: Sylwester w ciepłych krajach - w jakich miejscach świętować wigilię Nowego Roku?

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym
Więcej o: