Grecja. Niektóre certyfikaty covidowe turystów będą miały skróconą ważność

Omikron szybko rozprzestrzenia się po całym świecie. W związku z tym władze Grecji podjęły decyzję o skróceniu ważności jednego z certyfikatów. Do tej pory wielu turystów nie musiało wykonywać dodatkowych testów ani odbywać kwarantanny. Dotyczyło to zarówno osób w pełni zaszczepionych, jak i ozdrowieńców.

Więcej ciekawych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich?

Omikron został zakwalifikowany przez WHO jako niebezpieczny. Ten wariant koronawirusa został wykryty na południu Afryki. Według doniesień WHO, pierwszy raz zgłoszono go 24 listopada.

Zasady wjazdu do Grecji

W związku z pojawieniem się nowego wariantu niebezpiecznego patogenu Grecja zmienia zasady wjazdu dla turystów. Do tej pory osoby w pełni zaszczepione mogły wjechać do Grecji bez żadnych dodatkowych obostrzeń. Wystarczył certyfikat covidowy. Ta sama zasada dotyczyła ozdrowieńców, którzy posiadali dokument potwierdzający, że chorowali na COVID-19. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku certyfikat był ważny przez 180 dni (u osób zaszczepionych od podania drugiej dawki, z kolei u ozdrowieńców 30 dni po otrzymaniu pierwszego pozytywnego wyniku testu).

Grecja zmienia zasady, na podstawie których turyści będę mogli wjechać na terytorium kraju

Władze podjęły decyzję o skróceniu ważności jednego z certyfikatów. Mowa o zaświadczeniu, które otrzymują osoby, które chorowały na COVID-19. Teraz certyfikat w ich przypadku będzie ważny jedynie przez 90 dni. Ta zmiana może więc pokrzyżować plany podróżnicze wielu turystów.

Warto wspomnieć, że obecnie osoby, które nie są zaszczepione i chcą udać się do Grecji, muszą wykonywać test PCR na 72 godziny przed wyjazdem lub test antygenowy na 48 godzin przed podróżą.

Więcej o: