Sylwester w Barcelonie. Jak zorganizować i dlaczego warto? [loty, ceny]

Sylwester w Barcelonie jest dla wielu osób wymarzonym pomysłem na spędzenie tego ważnego dnia. Jak świętuje się w tym mieście? Na co należy się nastawić i jak przygotować? Podpowiadamy.

Sylwester w Barcelonie. Czemu warto?

Czemu warto spędzić Sylwestra w Barcelonie? Stolica Katalonii jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Hiszpanii. Także koniec roku jest tu czasem, gdy skorzystać można z wielu atrakcji. Przede wszystkim w Sylwestra wznosi się toasty nie szampanem, ale winem musującym Cava. Istnieje nawet tradycja, która nakazuje wrzucenie przedtem do kieliszka przedmiotu ze złota, co ma przynieść pomyślność w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Jak świętować Sylwestra w Barcelonie? W Katalonii popularna jest tradycja sylwestrowych kolacji, w których trakcie świętuje się z rodziną lub najbliższymi przyjaciółmi. Może się ona odbywać albo w domowym zaciszu, albo też w restauracji. Trzeba pamiętać, że w ten szczególny dzień znalezienie wolnego stolika może być bardzo trudne. Stąd tak ważna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Alternatywą jest oczywiście świętowanie w jednym z licznych w mieście klubów. Oczywiście również tutaj wejście jest płatne.

BarcelonaBarcelona fot. shutterstock.com

Gdzie warto być o północy? Tradycja publicznego świętowania w stolicy Katalonii kultywowana jest w kilku miejscach. Chodzi przede wszystkim o Plaça Catalunya i Plaza España. W ostatniej lokalizacji nie tylko będziemy mogli świętować razem z pokaźnym tłumem, ale w trakcie wielkiej imprezy zobaczymy też spektakl Magicznej Fontanny, czyli specjalne widowisko trwające kilkadziesiąt minut. Nie zabraknie też sztucznych ogni. Inną opcją jest przywitanie Nowego Roku na plaży Barceloneta, przy niej zresztą znajduje się wiele klubów.   

Sylwester w Barcelonie - loty z Polski

W jaki sposób wybrać się na Sylwestra w Barcelonie? Loty z Polski są bez wątpienia najbardziej wygodnym sposobem na dostanie się do stolicy Katalonii. Mamy przy tym ten komfort, że z Warszawy, Krakowa i Katowic można polecieć bezpośrednio do Barcelony, co jest łatwiejsze i pozwala zaoszczędzić czas.  

Sylwester w Barcelonie - ceny. Na co się nastawić?

Jak drogi jest Sylwester w Barcelonie? Ceny w stolicy Katalonii niestety znacznie wówczas rosną. Chodzi nie tylko o noclegi, ale także wejścia do klubów i przede wszystkim ofertę restauracji. Większość z nich oferuje specjalne menu, które jest droższe od typowego. 

Promenada w BarceloniePromenada w Barcelonie GlimpseU / Shutterstock

Sylwester w Barcelonie - pogoda w końcu grudnia

Na jaką aurę warto przygotować się przy okazji Sylwestra w Barcelonie? Pogoda zdecydowanie nie powinna być problemem. Prawda, że grudzień w dalszym ciągu jest jednym z najchłodniejszych miesięcy w Katalonii, ale temperatury i tak nie spadają raczej poniżej 10 stopni C. Cieplejsze ubrania przydadzą się raczej nocą, gdy bywa nawet o kilka stopni mniej. Dodatkowo nie powinniśmy się obawiać ani śniegu, ani deszczu. 

Sylwester w Barcelonie. Jak zorganizować wyjazd? 

Co jeszcze warto wiedzieć o Sylwestrze w Barcelonie? Jak zorganizować wyjazd na świętowanie do Katalonii? Możemy pokusić się o to, by samemu zaplanować sobie pobyt, kupić bilety, zarezerwować noclegi i wybrać atrakcje. W Internecie znajdziemy jednak pokaźną liczbę wycieczek. Niektóre z nich to wyjazdy na samego Sylwestra połączone ze zwiedzaniem miasta, inne zaś są dłuższymi wycieczkami objazdowymi z punktem kulminacyjnym w postaci przywitania Nowego Roku w stolicy Katalonii. W każdym przypadku powinniśmy zapoznać się z zasadami i obostrzeniami panującymi na miejscu. Pamiętajmy, że mogą się one dość szybko zmieniać i posiadane wiadomości warto często aktualizować.

Zobacz też: Sylwester w Amsterdamie - jak zorganizować i czemu warto tam być? [loty, ceny]

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii
Więcej o: