Sylwester w Szczecinie 2021/22. Jakie atrakcje czekają na spędzających ostatni dzień roku na Pomorzu Zachodnim?

Sylwester w Szczecinie 2021/22 zapowiada się jak zwykle jako wieczór pełen atrakcji. Zobacz, jak można ciekawie spędzić ostatni dzień w roku w stolicy Pomorza Zachodniego.

Sylwester w Szczecinie 2021/22. Jakie atrakcje czekają w Szczecinie na sylwestrowiczów?

Sylwester w Szczecinie 2021/22 to cała lista ciekawych atrakcji, w których udział należy wcześniej zarezerwować. Niestety złe wiadomości czekają na fanów tzw. "imprez pod chmurką". Co roku na Jasnych Błoniach tłumy szczecinian witały Nowy Rok w rytmie wielkich hitów muzycznych. Jednak w ubiegłym roku tradycja ta została przerwana w związku z pandemią koronawirusa. W tym roku, choć nie ma większych ograniczeń co do imprez masowych na świeżym powietrzu, władze samorządowe zdecydowały ponownie o odwołaniu miejskiego sylwestra, argumentując to niepewną sytuacją epidemiologiczną. Nie bez znaczenia jest także kwestia ekonomiczna - prezydent miasta dąży do ograniczenia wydatków, a rezygnacja z imprezy sylwestrowej to niemały zastrzyk finansowy dla kasy miejskiej. 

Zima i święta Bożego Narodzenia w Szczecinie. Jasne BłoniaZima i święta Bożego Narodzenia w Szczecinie. Jasne Błonia Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

W Szczecinie równolegle do sylwestra miejskiego odbywała się także w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej impreza dla dzieci. Zgodnie z decyzją władz miasta ona również się nie odbędzie. Oznacza to, że szczecinianie jak i turyści przybywający w tym czasie w mieście, zmuszeni są do skorzystania z prywatnych ofert sylwestrowych instytucji kulturalnych lub restauracji i hoteli

Jak spędzać sylwestra w Szczecinie 2021/22?

Jeśli zastanawiasz się jak spędzać sylwestra w Szczecinie 2021/22 to przede wszystkim warto zapoznać się z ofertą instytucji kultury, które przygotowały na ten wieczór coś specjalnego dla swoich gości. Filharmonia Szczecin oferuje swoim widzom możliwość spędzenia ostatniego wieczoru 2021 roku z Rossinim, czyli jednym z najbardziej interesujących kompozytorów oper, który ma na swoim koncie wybitne dzieła znane na całym świecie jak ''Włoszka w Algierze" czy ''Cyrulik Sewilski". Równie interesujące propozycje ma dla swoich wiernych widzów Teatr Polski. Jak czytamy na stronie internetowej teatru, uczestnicy imprezy w teatrze mogą wybierać między dwiema wersjami programu sylwestrowego: "Pierwszy z nich połączy klimat romantycznego spaceru urokliwymi uliczkami Paryża ze wspomnieniami radosnego i dynamicznego bigbitu (Scena Dekadencja, Nowy Browar). Druga propozycja to szampański wieczór kabaretowy z fajerwerkami humoru w przebojowych monologach, skeczach i piosenkach (Scena Kameralna, Nowy Browar)".

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Sylwester w Szczecinie 2021/22. Co warto zobaczyć?

Biorąc pod uwagę, że wieczór sylwestrowy przypada w piątek, warto zastanowić się nad spędzeniem całego weekendu sylwestrowego w Szczecinie 2021/22. Co warto zobaczyć w tym czasie? Szczecin jest miastem pełnym atrakcji, które można odkrywać z powodzeniem także zimą. Dla amatorów narciarstwa otwarta jest Szczecińska Gubałówka, gdzie istnieje szansa pojeżdżenia na łyżwach, ale także poszusowania na nartach. Jeśli po szaleństwach ostatniej nocy potrzebujesz się wyciszyć, wówczas warto wybrać się do najstarszego kina na świecie - Kina Pionier. Aby zaczerpnąć świeżego powietrza należy udać się na spacer do Parku Kasprowicza. Opcji na spędzenie wolnego czasu jest mnóstwo, wystarczy być kreatywnym. 

Sztuczne lodowisko Arkonka w Szczecinie.Sztuczne lodowisko Arkonka w Szczecinie. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Sylwester w Szczecinie 2021/22. Ciekawe miejsca: lista

Sylwester w Szczecinie 2021/22 to także lista ciekawych miejsc, które oferują imprezy tematyczne. Osoby, które lubią spędzać ten wyjątkowy dzień na dużych imprezach, mają bardzo duży wybór hoteli, restauracji i pensjonatów, które organizują zamknięte bale w różnych klimatach. I tak można wciąż zakupić bilety na bal w klimacie retro, imprezę w stylu PRL i wiele wiele innych. Bal lub impreza klubowa to jeden z najlepszych sposobów na sylwestra w Szczecinie 2021/22 dla dwojga. Jednak wejściówki rozchodzą się szybko, dlatego warto jak najszybciej podjąć decyzję co do tego jak spędzimy ten wyjątkowy wieczór.

Zobacz też: Sylwester w górach 2021/22: przywitaj Nowy Rok w wyjątkowym miejscu

Więcej o: