Zaporowe ceny na sylwestra w górach. "Za domek trzeba zapłacić nawet 30 tys. zł!"

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas chce, żeby ta noc była wyjątkowa i chce spędzić ją w takim też miejscu. Jednak pandemia, obostrzenia, a przede wszystkim galopujące ceny mogą odebrać radość ze świętowania zbliżającego się nowego roku.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Do redakcji Podróże Onet.pl napisał czytelnik, który skarży się na astronomiczne ceny wynajęcia domków w Polsce i zauważa, że za pobyt za granicą w okresie świąteczno-sylwestrowym możemy zapłacić znacznie mniej. 

"Hotelarze narzekają na niepewną sytuację i informują o rezygnacji turystów z noclegów. Jakoś tego nie widzę. Próbujemy ze znajomymi znaleźć domek/pensjonat/hotelik, no cokolwiek, na ok. 10 osób. Ceny? Zaporowe. Nawet 30 tys. zł za trzy doby! W pewnym momencie przestaliśmy przejmować się lokalizacją, sprawdzaliśmy w całej południowej Polsce, podnieśliśmy wysokość naszego budżetu (choć uważamy, że 300 zł za noc za osobę to już przesada), ale nawet kilka dni intensywnego przeczesywania nie pomogły" - pisze w liście pan Arek.

Oferty domkówOferty domków Booking.com

"Naprawdę zaczęliśmy szukać innych możliwości, kilku mniejszych apartamentów, w lokalizacjach dostępnych tylko samochodem. Nie sądzę jednak, że turyści rezygnują, chyba że mamy aż takiego pecha i nie możemy trafić na wolny apartament!. Istnieje też opcja, że rezygnują pojedynczy turyści w hotelach. Nie wiem, ale to irytujące".

Oferta domkówOferta domków Booking.com

Pan Arek dodaje, że nawet jeśli ze znajomymi zdecydują się w dziesięć osób zapłacić ok. 20-30 tys. zł za trzy doby, to trzeba przecież opłacić dojazd i wyżywienie. "Postanowiłem sprawdzić oferty wyjazdów zagranicznych. Za mniej niż trzy tys. zł możemy znaleźć tygodniowy urlop na niezłym poziomie w Egipcie czy Turcji. Oferty na Maltę czy Cypr można znaleźć za mniej niż dwa tys. zł. Czegoś nie rozumiem..."

14 tys. zł za sylwestra w Zakopanem

Informowaliśmy już o astronomicznych cenach sylwestra w Zakopanem. Wszystko jednak wskazuje na to, że urlopowicze rezygnują z rezerwacji. Dwa tygodnie temu turyści mieli do wyboru 41 ofert, teraz mogą przebierać w 197 obiektach. 1 grudnia poziom rezerwacji na stronie booking.com był na poziomie 97 proc., teraz wynosi 90 proc. Za najtańszy nocleg dla dwóch osób w terminie 30 grudnia do 2 stycznia trzeba zapłacić poniżej 1 tys. zł. Za pobyt w luksusowym apartamencie trzeba zapłacić powyżej 14 tys. zł. 

"Fantastyczny apartament. Luksusowy. W samym sercu Krupówek. Gospodarz przemiły, gotowy na każde wezwanie. Polecam!" - pisze pani Aldona.

Od 15 grudnia mniej gości w hotelach 

Przypominamy, że w Polsce od 15 grudnia obowiązują nowe obostrzenia. "Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z COVID-19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa" – poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. W hotelach i restauracjach obowiązywać zacznie nowy limit osób. Określono go na 30 proc. Ten limit będzie mógł zostać zwiększony dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę. To oznacza, że jeśli hotele lub restauracje zweryfikują, czy goście są zaszczepieni, będą mogli przyjąć więcej osób.

Źródło: Podróże Onet.pl / booking.com / gov.pl  

Więcej o: