10 najgorszych linii lotniczych świata. Wśród nich popularni przewoźnicy z Europy

Ranking przygotowała firma Bounce - globalna sieć przechowalni bagażu. Na podstawie zebranych informacji wyłoniono 10 najgorszych linii lotniczych świata.

Więcej ciekawych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Niecodzienne widowisko nad Berlinem:

Zestawienie stworzono na podstawie opinii pasażerów. Oceniali oni przewoźników między innymi na podstawie reakcji na składane skargi, pod kątem punktualności, a także usług na pokładzie i komfortu podróży. - Przeanalizowaliśmy doświadczenia i opinie pasażerów, aby sprawdzić, które linie zapewniają komfort podróży i zadowolenie klientów - poinformowali twórcy raportu z firmy Bounce. Na podstawie zebranych informacji wyłoniono 10 najgorszych linii lotniczych świata. W sumie pod lupę wzięto aż 71 przewoźników, którzy otrzymali punkty w 10-stopniowej skali. 

10 najgorszych linii lotniczych świata

Pierwsze miejsce w niechlubnym zestawieniu zajęła linia Viva Air Colombia (3,4 pkt na 10). Z kolei drugie - meksykańki przewoźnik Viva Aerobus (3,6 pkt na 10). Trzecie miejsce trafiło także do meksykańskiej linii. To Volaris, która uzyskała 4 punkty. 

Co ciekawe, czwarte miejsce zajął Ryanair. Irlandzki przewoźnik zdobył 4,2 punkty. Inne europejskie linie, które znalazły się w zestawieniu, to: hiszpański Vueling (szóste miejsce), EasyJet (siódme miejsce), ukraińskie UIA (ósme miejsce), a także portugalski przewoźnik TAP (dziewiąte miejsce).

Oto cała pierwsza dziesiątka zestawienia firmy Bounce: 

  1. Viva Air Columbia (3,4 pkt na 10 możliwych);
  2. Viva Aerobus (3,6 pkt);
  3. Volaris (4 pkt);
  4. Ryanair (4,2 pkt);
  5. Interjet (4,6 pkt);
  6. Vueling (5 pkt);
  7. easyJet (5,3 pkt);
  8. Ukraine International Airlines (5,3 pkt);
  9. TAP (5,3 pkt);
  10. Gol Airlines (5,8 pkt).

Warto wspomnieć także o tym, jak prezentuje się końcówka rankingu. Najlepiej wypadł japoński przewoźnik All Nippon Airways, który zdobył 9,6 na 10 punktów. Zaraz za nim znalazły się linie: Singapore Airlines (9,5 pkt) oraz Korean Airlines (9,2 pkt). 

Więcej o: