Sylwester w Sopocie 2021/22. Jak spędzić ostatnią noc roku nad morzem?

Sylwester w Sopocie 2021/22 jak zwykle zapowiada się bardzo atrakcyjny. Każdy znajdzie coś dla siebie - ofertę kulturalną przygotowały już instytucje takie jak kina, teatry czy galerie sztuki. Dla amatorów zabawy do białego rana dobrą propozycją są bale organizowane w sopockich restauracjach i hotelach.

Sylwester w Sopocie 2021/22: atrakcje

Sylwester w Sopocie 2021/22 jak zwykle przyniesie mnóstwo atrakcji zarówno dla osób lubiących bawić się w szerszym towarzystwie jak i tych, które wolą bardziej kameralne imprezy. W tym roku podobnie jak w poprzednich latach wciąż jesteśmy w trakcie trwania pandemii, jednak władze jak dotąd nie zdecydowały się na lockdown sylwestrowy. Oznacza to, że większość instytucji kultury i rozrywki ma zielone światło dla przygotowywania oferty dla swoich klientów. Nie oznacza to jednak całkowitej swobody - obostrzenia dotyczą głównie osób niezaszczepionych, które tylko w ograniczonej ilości mogą brać udział w imprezach gromadzących większą ilość ludzi. To jednak na pewno nie przeszkodzi doskonałej zabawie w tę wyjątkową noc. Sylwester w Sopocie 2021/22 zapewni moc atrakcji turystom i mieszkańcom, którzy postanowią go spędzić właśnie w tym mieście. 

Sopot. Widok z lotu ptakaSopot. Widok z lotu ptaka Piotr Wawrzyniuk / shutterstock

Jak spędzać sylwestra w Sopocie 2021/22?

Jeśli zastanawiasz się jak spędzać sylwestra w Sopocie 2021/22 to warto najpierw ustalić, jakie są twoje oczekiwania co do tego wieczoru. Jeśli preferujesz imprezy "pod chmurką" to może być ciężko, gdyż wiele władz samorządowych w kraju w związku z pandemią postanowiło odwołać tego rodzaju zgromadzenia. Większość osób będzie więc zmuszona wybrać imprezy zamknięte lub domówki. Ciekawym pomysłem na spędzenie sylwestra jest wybór kina lub teatru. Instytucje te przygotowują specjalne programy dla swoich gości. W przerwach można skorzystać z dostępnego cateringu, a o północy goście wspólnie witają Nowy Rok symboliczną lampką szampana. 

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Sylwester w Sopocie 2021/22. Co warto zobaczyć?

Sylwester w Sopocie 2021/22 to nie tylko imprezy. Miasto jak co roku ma do zaoferowania bardzo wiele miejsc, które warto zobaczyć. Oczywiście na liście miejsc do odwiedzenia znajduje się słynne sopockie molo, które nawet zimą robi niesamowite wrażenie, a dzięki niższej temperaturze mniej jest na nim turystów i z łatwością można spacerować bez przeciskania się. Będąc na spacerze nad morzem, nie sposób nie zajść i nie obejrzeć latarni morskiej, która do dziś pełni rolę znaku nawigacyjnego na Bałtyku. Jeśli w podróż zabieramy dzieci, wówczas warto skorzystać z oferty Parku Wodnego. 

Molo w SopocieMolo w Sopocie Fot. Jan Rusek / Agencja Wyborcza.pl

Sylwester w Sopocie 2021/22. Ciekawe miejsca: lista

Sylwester w Sopocie 2021/22 oferuje bardzo wiele atrakcji. Lista ciekawych miejsc do zobaczenia w ten wyjątkowy dzień nie może być jednak zbyt długa, gdyż wiele instytucji wcześniej zamyka się - chodzi tu głównie o galerie, muzea itp. Niemniej jednak będąc w Sopocie koniecznie należy zobaczyć:

  • Operę Leśną, gdzie odbywają się słynne festiwale muzyczne
  • Trójmiejski Park Krajobrazowy
  • klif w Orłowie

Sylwester w Sopocie 2021/22 dla dwojga

Sylwester w Sopocie 2021/22 dla dwojga można zamienić na romantyczny weekend. Ostatni dzień roku przypada bowiem w piątek, dlatego jeśli postanowimy spędzić go w Sopocie, to możemy przedłużyć ten pobyt o dwa dni. W takim wypadku warto skorzystać z ofert dostępnych w wielu hotelach i pensjonatach. Przygotowują one bowiem specjalne atrakcje dla par, które zdecydują się spędzić ten czas właśnie u nich. Wśród nich można znaleźć romantyczną kolację, pobyt w Spa, możliwości korzystania z sauny i innych hotelowych udogodnień. Zaplanować można także wycieczkę po Sopocie czy spacer nad morzem. W ten sposób uda się spędzić wyjątkowego sylwestra tylko ze swoim parterem. Kusząca propozycja?

Zobacz też: Sylwester w Zakopanem 2021/22 - szampańska zabawa z widokiem na góry

Więcej o: