Sylwester w Berlinie. Jakie atrakcje czekają w stolicy Niemiec?

Sylwester w Berlinie to ciekawa opcja z kilku powodów. Przede wszystkim nasi zachodni sąsiedzi przykładają dużą wagę do obchodów tego dnia. Dodatkowo nie musimy spędzać zbyt wiele czasu w podróży. Jakie atrakcje czekają na turystów?

Sylwester w Berlinie - czemu warto?

Czemu warto wybrać Sylwestra w Berlinie? Przede wszystkim tutejsze obchody uchodzą za największe na świecie. Ich kulminacją jest wielki koncert przy Bramie Brandenburskiej. W jego trakcie występują topowi artyści. Ważnym elementem tych obchodów jest także pokaz pirotechniczny, który potrafi zadziwić nawet osoby przyzwyczajone do takich atrakcji. Warto dodatkowo wiedzieć o tym, że Berlin jest miastem niezwykle nowoczesnym - stąd obchody Sylwestra uświetniają także pokazy świetlne i laserowe.

Jeśli chcemy spędzić Sylwestra w Berlinie, powinniśmy być tutaj nieco wcześniej - najlepiej tuż po Bożym Narodzeniu. Wówczas mamy jeszcze szansę zobaczyć tutejsze jarmarki bożonarodzeniowe, których sława rozciąga się na cały Stary Kontynent. Nie trzeba też przypominać o lubianych przekąskach (bratwurst) czy napitkach w postaci niemieckiego piwa i grzanego wina.  

Jarmark bożonarodzeniowy w BerlinieJarmark bożonarodzeniowy w Berlinie fot. SBORISOV (istock)

Sylwester w Berlinie - loty

W jaki sposób wybrać się na Sylwestra w Berlinie? Loty, kolej, wycieczki autokarowe lub wyjazd własnym samochodem - opcji jest wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. Zwłaszcza mieszkańcy Wielkopolscy czy Pomorza Zachodniego mają do stolicy Niemiec bardzo blisko i mogą skorzystać z własnego samochodu. Jak skrócić czas konieczny do przebycia na Sylwestra w Berlinie? Loty samolotem to świetne rozwiązanie. Do Berlina polecimy choćby z Warszawy. 

Sylwester w Berlinie - ceny

Jak dużo będzie nas kosztował Sylwester w Berlinie? Ceny najtańszych wycieczek z pewnością nie będą zbyt mocno obciążały domowego budżetu. W sytuacji, gdy marzy nam się Sylwester bez balu, spędzony pod gołym niebem, możemy postawić na jeden z ekspresowych wyjazdów. W programie zwiedzanie miasta i koncert przy Bramie Brandenburskiej. Oczywiście więcej zapłacimy za kilkudniowy pobyt, który dodatkowo będzie uświetniony balem.  

Zobacz wideo Jarmark bożonarodzeniowy w Bremie

Sylwester w Berlinie - pogoda w stolicy Niemiec

Jak przygotować się na Sylwestra w Berlinie? Pogoda w stolicy Niemiec nie powinna nas zaskoczyć. Nie ma tu wielkiej różnicy w stosunku do aury, którą mamy w zachodnich częściach Polski. W grudniu spotykamy temperatury, które z reguły są nieco powyżej 0. Według prognozy długoterminowej można się spodziewać ok. 2 stopni C i słońca delikatnie przedzierającego się zza chmur. Jeśli jednak decydujemy się na świętowanie pod gołym niebem, to powinniśmy postawić na dość ciepły ubiór.

Jarmark bożonarodzeniowy w BerlinieJarmark bożonarodzeniowy w Berlinie fot. SBORISOV (istock)

Sylwester w Berlinie - jak zorganizować wspaniały wyjazd?

Jak zorganizować Sylwester w Berlinie? Bliskość stolicy Niemiec sprawia, że mamy dość duży wybór. Możemy postawić na wycieczki zorganizowane w dłuższej lub krótszej formie, ale też wybrać się na spontaniczne świętowanie Sylwestra samemu. Musimy jednak zwracać uwagę na to, że obostrzenia pandemiczne mogą zmieniać się dość dynamicznie. Powinniśmy więc przed wyjazdem drobiazgowo przestudiować zasady, które będą panować na miejscu. W zeszłym roku w Berlinie odwołano tradycyjny koncert pod Bramą Brandenburską. Obecnie nie planuje się jednak takiego kroku. 

Zobacz też: Sylwester w Egipcie: jak zorganizować? Loty, ceny, przygotowania

Więcej o: