Sylwester w Egipcie: jak zorganizować? Loty, ceny, przygotowania

Sylwester w Egipcie jest okazją do niezapomnianych wrażeń i przywitania 2022 r. w wyjątkowy sposób. Na miejscu zastaniemy wiele atrakcji. Jak wygląda ten wyjątkowy dzień nad Nilem?

Sylwester w Egipcie. Czy warto? 

Czy Sylwester w Egipcie będzie dobrym pomysłem? Zdecydowanie spodoba się tym osobom, które zamiast zimy i śniegu wolą piasek, słońce i relatywnie wysokie temperatury. Należy jednak pamiętać, że na miejscu jest ciepło w porównaniu do Polski. Generalnie grudzień jest jednym z chłodniejszych miesięcy w kraju nad Nilem. Nie przeszkadza to jednak choćby w zwiedzaniu zabytków - można je podziwiać w przyjemniejszy sposób, niż w towarzystwie piekącego słońca latem. 

Sylwester w Egipcie - loty. Ile trwa lot do Egiptu?

Jakie jeszcze zalety ma świętowanie Sylwestra w Egipcie? Loty do tego pięknego kraju trwają stosunkowo krótko w porównaniu np. do krajów leżących daleko w Azji. Stąd na pokładzie spędzimy mniej czasu, bo cztery lub pięć godzin zamiast kilkunastu. Do Egiptu możemy polecieć bezpośrednio z Warszawy lub skorzystać z bogatej oferty lotów z jedną przesiadką.

Egipt, góry Synaj/ Fot. ShutterstockEgipt, góry Synaj/ Fot. Shutterstock Egipt, góry Synaj/ Fot. Shutterstock

Sylwester w Egipcie - ceny nie są odstraszające

Jak drogi jest Sylwester w Egipcie? Ceny w grudniu z reguły nie są odstraszające. Najtaniej jest w pierwszej części miesiąca, czyli totalnie poza sezonem, ale i na Boże Narodzenie lub w Sylwestra można znaleźć zachęcające propozycje dla wycieczkowiczów. Z reguły pobyt nad Nilem będzie nas kosztował mniej, niż przywitanie 2022 r. w którymś z modnych europejskich miast (tygodniowy pobyt od ok. 3000 zł). Do wyboru mamy przy tym atrakcje oferowane przez szereg egipskich kurortów takich, jak Hurghada, Marsa Alam, Sharm el Sheikh czy Taba. Sylwestrowe atrakcje organizowane są tu z myślą o turystach, bo mieszkańcy Egiptu z reguły nie obchodzą tego święta w przesadnie okazały sposób. 

Sylwester w Egipcie - pogoda. Na co się przygotować?

Jaka aura czeka na nas, gdy zechcemy spędzić Sylwestra w Egipcie? Pogoda zdecydowanie sprzyja zwiedzaniu i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Średnia temperatura powietrza plasuje się powyżej 20 stopni C. Nie jest więc zimno, jednocześnie zaś nie będą nam doskwierały afrykańskie upały. Warto jednak pamiętać o dwóch rzeczach - wcześniejszym zmroku i niższych temperaturach wieczorem. Zaletą jest to, że szansa na złą pogodę jest minimalna - szacuje się, że prawdopodobieństwo opadów to zaledwie 1 proc. 

EgiptEgipt fot. shutterstock.com

Sylwester w Egipcie. Jak zorganizować wyjazd? 

Jak zorganizować Sylwestra w Egipcie? Oczywiście warto zrobić to wcześniej tak, aby można było skorzystać z najlepszych ofert. Jednocześnie należy nastawiać się nie tylko na celebrację najważniejszego wieczoru, ale i w maksymalny sposób wykorzystywać czas np. poprzez udział w wycieczkach fakultatywnych.   

Co z obostrzeniami pandemicznymi? Wjazd do Egiptu jest możliwy dla naszych obywateli po wykonaniu testu PCR na obecność koronawirusa, który nie został zrobiony wcześniej, niż 72 godz. przed przylotem. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do lat 6 i osób, które wykonały pełny program szczepień przeciwko tej chorobie. Na miejscu również można spotkać się z obostrzeniami takimi, jak limit 70 proc. obłożenia miejsc w hotelach. Z ograniczeniami można się też spotkać np. w basenach.  

Zobacz też: Zwroty po arabsku. Jakich wyrażeń warto się nauczyć gdy wyruszamy do kraju arabskojęzycznego?

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży
Więcej o: