Winter is coming?! Irlandia Północna z hukiem wchodzi na turystyczną mapę

Chcesz się poczuć jak Daenerys Targaryen, "Królowa Smoków"? Lub znaleźć się w miejscu, w którym Jon Snow został ogłoszony "Królem Północy"? Mamy nie lada gratkę dla fanów serialu "Gra o Tron". Już 4 lutego w Irlandii Północnej swoje podwoje otworzy Game of Thrones Studio Tour.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mija 10 lat od emisji pierwszego odcinka "Gry o tron". To był szał!

Irlandia Północna już przeżywa ogromne zainteresowanie wśród miłośników serialu o Siedmiu Królestwach. Z danych wynika, że jedna szósta turystów przybywa tutaj, po to, aby na własne oczy zobaczyć Dark Hedges (Mroczny szpaler) czy Ballintoy Harbour, które zostały sfilmowane na potrzeby serialu. Mroczny szpaler pojawił się w pierwszym odcinku drugiej serii serialu jako fragment Królewskiego Traktu (King's Road). Port w Ballintoy wystąpił jako Lordsport. To zatoka z portem i wioską rybacką. To tu w Ballintoy, Theon Greyjoy, syn lorda Ballona Greyjoy z The Pyke, powraca do Balintoy (Lordsport) i podziwia swój statek a także po raz pierwszy widzi swoją siostrę Yare w drugim sezonie serialu.

Tylko te dwie lokacje działają na turystów jak magnes. Studio, udostępniając zwiedzającym hale filmowe o powierzchni 10 tys. m kw., ma nadzieję na frekwencyjny sukces i 600 tys. odwiedzających rocznie. 

Zobaczyć na własne oczy

Na fanów "Gry o tron" będą czekać kultowe plany z serialu, a także unikalne rekwizyty, takie jak np.  smocze jaja. "Od Muru do Królewskiej Przystani, wyrusz w niesamowitą podróż przez najbardziej kultowe momenty w historii serialu. Odwiedź oryginalne plany filmowe, w tym imponującą salę tronową Daenerys Targaryen, Salę Twarzy i Wielką Salę w Winterfell. Przygotuj się, by doświadczyć świata 'Gry o tron', jak nigdy dotąd, i dowiedz się, jak powstał i ożył na ekranie jeden z najwspanialszych seriali telewizyjnych na świecie"  – czytamy na stronie studia.

Pierwsza na świecie trasa Game of Thrones Studio Tour rozpocznie się na początku przyszłego roku – a dokładnie 4 lutego 2022 roku - w Linen Mill Studios, Banbridge, na południe od Belfastu.

"Game of Thrones Studio Tour oferuje wyjątkowe i fascynujące wrażenia, niezależnie od tego, czy jesteś fanem 'Gry o tron', miłośnikiem filmów i telewizji, czy po prostu chcesz spędzić ekscytujący i pełen zabawy dzień" – zachęca studio.

Tym bardziej, że oferta jest bardzo bogata. Tak jak wspominaliśmy, kinofilom zostaną udostępnione do zwiedzania hale o powierzchni 10 tys. m kw. Znajdziemy się na planie zamku Winterfell, Pyke Greyjoyów i Riverrun Tullys. Poza tym będziemy mogli poznać tajniki charakteryzacji bohaterów, szczegóły dotyczące budowania scenografii, obejrzeć kostiumy i rekwizyty z ośmiu sezonów serialu.

Ile kosztuje wstęp za kulisy Siedmiu Królestw?

Jakie ceny przewidziano za tę atrakcję? Osoby powyżej 16. roku życia muszą liczyć się z wydatkiem 39,5 funtów (czyli ok. 213 zł). Bilet dla studentów i seniorów kosztuje 31,50 funtów (167 zł), a za wejściówkę dla dzieci od 5. roku życia trzeba zapłacić 27,50 funtów (148 zł). Za darmo będą mogły wejść młodsze pociechy. Zaplanowano również bilety rodzinne. Grupa 2+2 – musi zapłacić 115 funtów (620 zł), a 1+3 – 109 funtów (587 zł). Bilety można już kupować. 

Źródło: fly4free.pl / timeout / Game of Thrones Studio Tour

Więcej o: