Gdzie pojechać na święta Bożego Narodzenia? Europa oferuje atrakcyjne kierunki podróży

Zastanawiasz się, gdzie pojechać na święta Bożego Narodzenia? Europa zaoferuje Ci wiele ciekawych kierunków. Zobacz, w jakich miejscach możesz spędzić niezapomniane świąteczne chwile.

Miejsca na spędzanie świąt Bożego Narodzenia w Europie: Grecja dla miłośników cieplejszych klimatów

Jakie miejsca na spędzanie świąt Bożego Narodzenia w Europie przypadną do gustu osobom, które nie znoszą mrozów? Zabytkowa Grecja z pewnością zachwyci wszystkich, marzących o zimowym wypoczynku w nieco cieplejszym klimacie. Też masz ochotę na spędzenie świąt z dala od mrozów? W takim razie koniecznie odwiedź piękną Grecję. W grudniu, szczególnie na południu Grecji, możesz liczyć na dość sprzyjające temperatury (średnia temperatur utrzymuje się na poziomie 15°C). Jeśli nie marzysz o wylegiwaniu się na słonecznych plażach, a raczej nastawiasz się na zwiedzanie zabytków z dala od tłumów turystów, wybierz się do Grecji kontynentalnej w czasie zimy.  

Ateny, GrecjaAteny, Grecja fot. Shutterstock

Chcąc spędzić święta z dala od zimna, wybierz Kretę, gdzie średnia temperatur wynosi około 16-18°C. Pogoda w grudniu może jednak szybko się zmieniać, dlatego, podczas spędzania wyjątkowego Bożego Narodzenia na najsłynniejszej z greckich wysp, nie zapomnij o zabraniu ze sobą również cieplejszej odzieży: swetrów, bluz i lżejszej kurtki.

KretaKreta leoks / shutterstock

Ciekawe miejsca na święta Bożego Narodzenia w Europie: niezapomniane święta w Hiszpanii

Inne ciekawe miejsca na święta Bożego Narodzenia w Europie? Spędź magiczne chwile w zachwycającej Hiszpanii. Jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków w tej części południowej Europy są Wyspy Kanaryjskie, przyciągające turystów piaszczystymi plażami i temperaturami, które sprzyjają przez cały rok.

HiszpaniaHiszpania Fot. Shutterstock

Na Gran Canarii i Fuerteventurze temperatury w ciągu dnia mogą dochodzić nawet do 23°C. Szukając słońca, możesz wybrać także Lanzarote, uznawaną za najpiękniejszą z wysp. Temperatura w ciągu dnia waha się tam od 16 do 19°C. Przeżyj niezapomniane święta Bożego Narodzenia pod palmami, ciesząc się udanym wypoczynkiem na jednej ze słonecznych hiszpańskich wysp.

Fuerteventura, HiszpaniaFuerteventura, Hiszpania fot. TAMARA KULIKOVA (istock)

Podróż na święta Bożego Narodzenia: Europa zaprasza do Portugalii  

Jeśli nie przepadasz za zimową aurą, spakuj walizki i udaj się w miejsce, którego słońce nie opuszcza przez cały rok. Przekonaj się, jak wspaniała może okazać się podróż na święta Bożego Narodzenia w Europie i odwiedź zachwycającą Portugalię. Kraj ten zachwyca turystów nawet poza sezonem, oferując wiele atrakcji i sprzyjającą pogodę, która w grudniu waha się między 12 a 18°C. Kraj położony w Europie Południowej, słynie ze zróżnicowanej, a przy tym wyjątkowo smacznej kuchni i pięknych, piaszczystych plaż. Odwiedzając Portugalię poza sezonem, nie doświadczysz morskich kąpieli, jednak zapłacisz znacznie mniej za wypoczynek w tak cudownym miejscu. Na dodatek w grudniu nie spotkasz tam również zbyt wielu turystów. Wśród najczęściej odwiedzanych w Portugalii miast znajdują się m.in.: Lizbona, Faro, Porto, rejony Algarve i wyspa Madera.

PortugaliaPortugalia fot. pexels

Święta Bożego Narodzenia poza domem: propozycje dla fanów zimowych scenerii

Jeśli planujesz spędzić święta Bożego Narodzenia poza domem, podziwiając iście bajkowe krajobrazy, zapomnij o słonecznych plażach i palmach. To, czego szukasz, odnajdziesz w magicznej Skandynawii. Naciesz oczy wyjątkowym krajobrazem, w którym nie zabraknie białego puchu. Jeśli lubisz sporty zimowe, to w krajach skandynawskich z pewnością odnajdziesz wiele okazji, by cieszyć się jazdą na nartach, możliwą chociażby w największym norweskim kurorcie narciarskim w Trysil. W Skandynawii zobaczysz też renifery, skorzystasz z okazji do przejażdżki psim zaprzęgiem i być może natkniesz się na wieloryby! Nie zapomnij też o zjawiskowej zorzy, którą można oglądać w okresie od września do marca. By poczuć prawdziwy klimat świąt, udaj się do Finlandii, a konkretnie do jednego z jej regionów – Laponii. Odnajdziesz tam wioskę Świętego Mikołaja, zlokalizowaną kilka kilometrów od Rovaniemi. W tym wyjątkowym miejscu, pełnym atrakcji, zakochają się zarówno dzieci, jak i dorośli.   

Rovaniemi - wioska Świętego MikołajaRovaniemi - wioska Świętego Mikołaja Shutterstock

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii

Zobacz też: Zima w Karkonoszach. Co warto zobaczyć w Karkonoszach? [szlaki, atrakcje]

Więcej o: