Sylwester 2021. Nie tylko Zakopane. Najlepsze miejsca na powitanie Nowego Roku bez tłumów

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza noc w roku. Jeśli nie chcecie przepychać się wśród tłumów na zakopiańskich Krupówkach i marzycie o bardziej kameralnej atmosferze przywitania Nowego Roku, podpowiadamy, w które miejsca warto się udać, aby wejść w 2022 roku w dobrym nastroju.

Zakopane co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do zimowej stolicy Polski lgną miłośnicy gór, a do tego popularność tego miejsca wzmaga organizacja przez TVP Sylwestra w Zakopanem. Podpowiadamy, gdzie można spędzić tę najważniejszą noc w roku bez tłumów. 

Gliczarów Górny

Między Bukowiną Tatrzańską a położonym przy zakopiance Białym Dunajcem mieści się jedna z najwyżej położonych wsi w Polsce – Gliczarów Górny. Mimo świetnej lokalizacji wieś uniknęła turystycznego boomu. Można tu złapać oddech od cywilizacji i nacieszyć się kontaktem z naturą. A gdy zatęsknimy za cywilizacją, wówczas możemy wsiąść do busiku lub samochodem wyruszyć do Zakopanego.

 

Czorsztyn

Pomiędzy Pieninami i Gorcami, na wschodnim skraju Kotliny Orawsko-Nowotarskiej, z widokiem na Tatry, znajdziecie Czorsztyn. Leży ok. 30 km od Nowego Targu, nad samym Jeziorem Czorsztyńskim. Czekają tu na nas zamki, góry, tajemne ścieżki, ciekawe miejsca i wspaniałe widoki!

 

Jezioro Czorsztyn to de facto zbiornik powstały przy budowie tamy na Dunajcu, która znacznie złagodziła tu skutki powodzi z 1997 r. Na dnie wciąż znajdują się ruiny wsi Maniowy, której mieszkańcy zostali przesiedleni na wyższe tereny. Choć zbiornik ma niemal 30 lat wygląda, jakby był tu od wieków, razem ze średniowiecznymi zamkami w Czorsztynie i Niedzicy.

 

Szczawnica

Na przywitanie Nowego Roku 2022 polecamy również Szczawnicę. Położona w dolince, wzdłuż górskiego potoku nie jest tak oblegane jak inne, typowo zimowe kurorty. Wizytówką miasta jest Park Górny i Plac Dietla, na którym znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych czy Muzeum Uzdrowiska.

 

Można się wybrać także na spacer wzdłuż potoku Grajcarek, podążając w stronę Dunajca i Słowacji. Podziwiając malownicze widoki i delektując się krajobrazem Pienińskiego Parku Narodowego można się wyciszyć i zrelaksować.

 

Na sylwestrowych gości czekają zarówno apartamenty z widokiem na góry, jak też domki z kominkiem. Zimowa sceneria za oknem, trzaskające palenisko tworzą wyjątkowy klimat, który pozwala mieć nadzieję, że nadchodzący rok będzie o wiele lepszy od poprzedniego.

Więcej o: