Świąteczny jarmark bożonarodzeniowy: Toruń pełen atrakcji nie tylko dla najmłodszych

Grudzień to czas, kiedy w centrum miast często organizowany jest jarmark bożonarodzeniowy. Toruń jest właśnie jednym z takich miejsc. Świąteczną atmosferę można poczuć tam wybierając się na Rynek Staromiejski. Jakie atrakcje tam na nas czekają i jaki jest ich koszt?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jarmark bożonarodzeniowy w Bremie

Od 27 listopada do 21 grudnia na Rynku Staromiejskim w Toruniu możemy poczuć bajeczny, bożonarodzeniowy klimat. Atrakcje czekają nie tylko na tych najmłodszych uczestników jarmarku. Również starsi miłośnicy świątecznej atmosfery, znajdą tu coś dla siebie. Smakołyki, rękodzieło czy wyjątkowe dekoracje i ozdoby świąteczne to tylko część niespodzianek, które czekają na odwiedzających. 

Jarmark bożonarodzeniowy: Toruń przygotował prawdziwą ucztę

Przechadzając się po toruńskiej starówce nie można pominąć licznych stoisk z jedzeniem i piciem, które wprowadzą nas w świąteczną atmosferę. Tradycyjne grzane wino, herbatka zimowa czy gorąca czekolada to trunki, za które zapłacimy w okolicach 10 zł. Do tego oczywiście nie może zabraknąć przekąsek zarówno tych na słono, jak i słodko. Suchy gofr, za który zapłacimy około 8 zł, możemy wzbogacić dodatkami tj. bita śmietana, posypka czy cukier puder. Na fanów słodkości czekają także donaty, czyli małe pączki w cenie 10 zł czy słynne kołacze z dodatkami za 16 zł. Wśród wytrawnych potraw także można przebierać. Niezmienną popularnością cieszą się jednak ciepłe serki z grilla, których cena w zależności od wielkości waha się od 5 zł do 10 zł. 

Ile zapłacimy za atrakcje toruńskiego jarmarku bożonarodzeniowego? 

Jednym z najistotniejszych punktów wśród atrakcji toruńskiego jarmarku, jest niewątpliwe koło widokowe, z którego możemy podziwiać widoki na całe miasto. Kilkuminutowy przejazd to koszt 15 zł od osoby niezależnie od wieku. Najmłodsi uczestnicy mogą dodatkowo skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych karuzeli: wiedeńskiej, łańcuchowej z motywem Psiego Patrolu czy przejażdżki świątecznym pociągiem Świętego Mikołaja. Bilet na każdą z nich wynosi 12 zł. 

Jarmark świąteczny w Toruniu jest pełen także bezpłatnych atrakcji

Warsztaty cyrkowe, konkursy z nagrodami, wspólne kolędowanie czy czytanie "Opowieści wigilijnej" to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach toruńskiego jarmarku bożonarodzeniowego. Kalendarz wypełniony wydarzeniami dla dzieci, dorosłych oraz całych rodzin, możemy znaleźć na oficjalnej stronie organizatorów jarmarku. Warto tam zajrzeć, gdyż na wstęp na wydarzenia nie obowiązują żadne zapisy czy dodatkowe opłaty. 

Więcej o: