Rezydencja z filmu "Dom Gucci" wystawiona na wynajem. Kto może zostać szczęśliwcem?

Olśniewa przepychem i właśnie zagrał w najnowszym filmie Ridleya Scotta "Dom Gucci". Od grudnia XVI-wieczny pałac można wynająć, korzystając z platformy Airbnb. Kto może skorzystać z oferty?

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "House of Gucci" - Lady Gaga i Adam Driver w pierwszym zwiastunie

"Dom Gucci" to długo oczekiwany film twórcy takich hitów jak "Thelma i Luise", "Gladiator" czy "Marsjanin". Teraz nie dość, że podjął się opowiedzenia kontrowersyjnej historii byłej żony Maurizio Gucciego, Patrizii Reggiani, która zleciła zabójstwo swojego męża, wnuka znanego projektanta mody Guccio Gucci, to jeszcze zaangażował całą plejadę wybitnych aktorów. W główną rolę wcieliła się Lady Gaga, Aldo Gucciego zagrał Al Pacino, Rudolfo Jeremy Irons, a Paolo - Jared Leto.

Przepych do kwadratu

Ridley Scott zaprasza widzów również do luksusowej rezydencji patriarchy rodu Aldo Gucciego - Villi Balbiano – a platforma Airbnb wystawia ją właśnie na wynajem. Pierwszym właścicielem rezydencji był kardynał Tolomeo Gallio, który wybudował ją pod koniec XVI wieku. Mimo upływu lat pałac wciąż zachwyca przepychem i znacznie wyróżnia się na tle innych willi, które powstały nad jeziorem Como.

"Jej bogata historia, a także niezrównana mieszanka stworzonego przez człowieka i naturę piękna sprawia, że Villa Balbiano jest jednym z najbardziej efektownych miejsc nad jeziorem Como" - czytamy w ogłoszeniu na Airbnb.

Sto lat później rezydencja trafiła w ręce kardynała Angelo Marię Duriniego, który ją przebudował, podniósł jeszcze bardziej jej przepych i organizował tu różnego rodzaju bankiety i imprezy. "W dzisiejszych czasach Villa Balbiano to jedna z największych prywatnych rezydencji nad jeziorem, z rozległym, okazałym ogrodem, który wyróżniony został przez Brytyjskie Stowarzyszenie Projektantów Ogrodów. Dodatkowym atutem willi jest widok na jezioro Como". 

Fani filmu będą mogą zajrzeć do wnętrza willi, w której znajdują się antyki i drogocenne dzieła sztuki, a ściany zdobią zapierające dech w piersiach freski. To "niezrównane połączenie ludzkiej pracy i naturalnego piękna" - czytamy na stronie Airbnb.

Tylko jeden dzień

Willa posiada odkryty basen, hangar dla łodzi, prywatne molo, a także sześć sypialni i tyle też łazienek. Goście będą mieli dostęp do pierwszych trzech pięter willi, na które można dostać się prywatną windą. 

Rezerwacja noclegu rozpocznie się 6 grudnia. Potencjalny najemca będzie mógł spędzić w willi tylko jeden dzień - 30 marca. Za pobyt trzeba będzie zapłacić równowartość 4,6 tys. zł. 

Źródło: Airbnb / www.edinburghlive.co.uk

Więcej o: