Trasy na narty biegowe. Podkarpacie idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego

Trasy na narty biegowe Podkarpacie oferuje bardzo zróżnicowane. Znajdą tu odpowiednie warunki dla siebie zarówno ci, którzy po raz pierwszy wkładają biegówki na nogi, jak i ci dla których będzie to kolejny sezon spędzony na nartach.

Trasy na narty biegowe - Podkarpacie. Lista ciekawych tras

Trasy na narty biegowe na Podkarpaciu większości z nas będą kojarzyć się z tymi położonymi ściśle w Bieszczadach. I owszem, tam na narciarzy czeka wiele kilometrów idealnych tras, na których każdy może wypróbować swoje siły na biegówkach. Ale miejsc przygotowanych do uprawiania tego coraz popularniejszego sportu przybywa i znaleźć je można także w okolicach dużych ośrodków miejskich. Lista tras na narty biegowe na Podkarpaciu stale powiększa się i nawet w samym Rzeszowie i jego najbliższej okolicy znajdziemy ich co najmniej kilka. Najpopularniejsze z nich to te zlokalizowane o 10 km od miasta w Borze Tajęcina. Na terenie rezerwatu latem wiele osób odbywa przyjemne spacery, a zimą wybiera się właśnie na narty biegowe. Ze względu na minimalne podbiegi trasa ta jest idealna dla początkujących narciarzy. Ich liczna obecność tutaj powoduje, że widoczne są na trasach ślady, z których śmiało można skorzystać ułatwiając sobie bieg.

Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Najciekawsze trasy na narty biegowe. Podkarpacie idealnym kierunkiem dla narciarzy

Najciekawsze trasy na narty biegowe na Podkarpaciu to oczywiście te znajdujące się w Bieszczadach. Obszar ten od pewnego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Zimą Bieszczady doskonale nadają się nie tylko do wędrówek po ośnieżonych połoninach, ale również do uprawiania narciarstwa biegowego. Z tras przygotowanych w okolicach Wetliny, Ustianowej, a także z kompleksu w Czarnorzekach korzystają zawodowcy, ale także amatorzy biegania na nartach. 

Bieszczady zimąBieszczady zimą TKalinowski /Shutterstock

Najdłuższe trasy na narty biegowe - Podkarpacie. Muczne dla narciarzy biegowych

Najdłuższe trasy na narty biegowe na Podkarpaciu niekoniecznie są też trasami trudnymi. Swoich sił mogą śmiało spróbować także początkujący biegacze. Jednym z interesujących miejsc do tego przeznaczonych jest trasa w Mucznem, gdzie do dyspozycji narciarzy biegowych jest około 20 km tras. Wiodą one głównie leśnymi szlakami, co dodatkowo uatrakcyjnia bieganie i spacerowanie w tym rejonie.

Trasy na narty biegowe. Podkarpacie w sam raz dla początkujących

Trasy na narty biegowe na Podkarpaciu dla początkujących są odpowiednie ze względu na dobre przygotowanie i oznakowanie. Nawet będąc pierwszy raz na danej trasie, nie ma szans na zagubienie. Dla rozpoczynających swoją przygodę z nartami szczególnie polecane są trasy biegowe wokół Wetliny. Znajdziemy wśród nich:

  • trasę żółtą, która zaczyna się na początku Wetliny od strony Cisnej
  • trasę czerwoną - początek jak wyżej
  • trasę pomarańczową - rozpoczyna się tu gdzie trasa czerwona i żółta, ale kończy na drugim skraju Wetliny
  • trasę zieloną biegnącą torowiskiem nieczynnej kolejki wąskotorowej, rozpoczynającą się w pobliżu kościoła w Wetlinie
  • trasę niebieską rozpoczynającą się na końcu Wetliny, od strony Smereka.

Zobacz też: Dolina Chochołowska: czy warto odwiedzić ją zimą?

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii
Więcej o: