Święta Bożego Narodzenia w hotelu: jak spędzić święta bez żmudnych przygotowań?

Coraz więcej osób ma ochotę spędzić Święta Bożego Narodzenia w hotelu. Branża hotelarska wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i przygotowuje liczne oferty świąteczne dla potencjalnych klientów. Sprawdzamy, jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w hotelu.

Święta Bożego Narodzenia poza domem: komu polecane?

Czy warto spędzić Święta Bożego Narodzenia poza domem? Tradycje świąteczne są w Polsce co prawda dość silnie zakorzenione, a Boże Narodzenie to z reguły czas poświęcony spotkaniom rodzinnym i odpoczynkowi w gronie najbliższych. Jednak dla wielu osób jest to okres wytężonej pracy, związanej z przygotowaniami do świętowania i ucztowania, a często także obsługą licznych gości. Nawet gdy święta spędzamy u rodziny, to czas ten nie zawsze zapewni nam odpowiednią dawkę wypoczynku. Jeśli więc naszym marzeniem jest spędzenie tego czasu w prawdziwie świątecznym klimacie i połączenie świętowania z pełnym relaksem, powinniśmy rozważyć opcję wyjazdu na Święta Bożego Narodzenia poza dom, do hotelu bądź pensjonatu, w którym o klimat świąteczny zatroszczy się personel. Dla osób zabieganych, którym brakuje czasu na pieczołowite przygotowania do świąt, dla takich, które źle czują się w kuchni, a także dla osób samotnych, które kolejne samotne święta mogą wpędzić w przygnębienie, święta poza domem to idealna opcja.

Hotel siedmiogwiazdkowy - luksus na pokaz, który wymyka się z ram Hotel siedmiogwiazdkowy - luksus na pokaz, który wymyka się z ram

Święta Bożego Narodzenia w hotelach: jak wyglądają?

Jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w hotelach? Organizowane są z ogromną dbałością o szczegóły. Hotele są estetycznie przyozdobione, a unoszący się w nich aromat zdecydowanie przywodzi na myśl Boże Narodzenie. Hotelowe restauracje zapewniają świąteczne potrawy i smakołyki, a podczas wigilijnej kolacji podawane są tradycyjne dla Bożego Narodzenia dania. W wieczór wigilijny bądź w pierwszy dzień świąt organizuje się wspólne kolędowanie, a w wielu hotelach zapewniona jest także kapela, grająca muzykę na żywo. Hotele najczęściej oferują swoim gościom pakiety świąteczne: pobyt w określonym czasie, obejmujący zwykle minimum trzy noclegi. W ramach takiego pakietu mamy zapewnione rozmaite atrakcje, na przykład warsztaty dekorowania pierników, wspólne ubieranie choinki, uroczysta obiadokolacja w wigilię czy dni świąteczne, zimowe ognisko, występy zaproszonych muzyków i wiele innych. Wybierając natomiast pobyt w hotelu SPA & wellness możemy liczyć na dodatkowy relaks w postaci zabiegów, możliwości skorzystania z sauny, basenu czy groty solnej. Warto rozważyć taką opcję i zafundować sobie wymarzone Święta Bożego Narodzenia: bez żmudnych przygotowań i godzin spędzonych w kuchni, za to w świątecznej atmosferze i z możliwością pełnego relaksu.

Święta Bożego Narodzenia 2021 w hotelu: na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę?

Jeśli zdecydujemy, że chcemy spędzić Święta Bożego Narodzenia 2021 w hotelu, powinniśmy o tym pomyśleć zawczasu. Oferty pakietów świątecznych pojawiają się już we wrześniu i wówczas mamy największy wybór. Warto kierować się nie tylko ceną pobytu w danym hotelu, ale także tym, co znajduje się w wybranym pakiecie. Dobrze jest też wybrać takie miejsce, do którego łatwo i bezpiecznie dojedziemy. Świąteczne pakiety proponują hotele w całej Polsce, dlatego z pewnością znajdziemy ofertę skrojoną na miarę naszych potrzeb. Jeśli więc interesuje nas na przykład pobyt w górach, być może warto zdecydować się na pakiet świąteczny w Hotelu Czarny Potok w Krynicy-Zdroju, który obejmuje okres od 23 do 26 grudnia, z możliwością przedłużenia pobytu. Jeszcze szerszy zakres czasowy – od 20 grudnia do 5 stycznia – oferuje Dworzysko w Szczawnie-Zdroju. Jeśli preferujemy wypoczynek nad morzem, możemy wybrać się na przykład do Jarosławca, gdzie w hotelu Szlak Bursztynowy skorzystamy z pakietu świątecznego rezerwując minimum trzy noclegi w okresie pomiędzy 23 a 31 grudnia. Między 23 a 29 grudnia świąteczne pakiety oferuje hotel Lidia w Darłówku, zaś między 23 a 26 grudnia można świętować w Hotelu Aurora Family & SPA w Międzyzdrojach. Magię Świąt Bożego Narodzenia poczuć można także w innych częściach Polski, m.in. w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce SPA (w Małopolsce), Dolinie Charlotty Resort & SPA w Strzelinku koło Słupska czy w Hotelu Robert's Port w Starych Sadach koło Mikołajek.

hotel Hotel pięciogwiazdkowy w Polsce - co zastaniesz na miejscu?

Czy można spędzić święta w hotelu z dziećmi?

Jeśli planujemy rodzinne święta, przed wyborem świątecznego pakietu warto sprawdzić, czy można spędzić święta w hotelu z dziećmi. Wiele hoteli wyraźnie zaznacza w swojej ofercie, jakie atrakcje przygotowano dla najmłodszych (np. wspólne ubieranie choinki, wizyta Świętego Mikołaja, warsztaty wokalne, wszelkiego rodzaju gry i zabawy). Rodziny z dziećmi zapraszają hotele w całej Polsce, m.in. Neptuno w Dźwirzynie, Imperiall Resort & MediSpa w Sianożętach koło Ustronia Morskiego czy Czarny Potok w Krynicy-Zdroju. Dodatkową zachętą jest możliwość zrealizowania bonu turystycznego. Są jednak i takie miejsca, gdzie organizatorzy wypoczynku stawiają gościom ograniczenia wiekowe (np. Hotel Prezydent Medical SPA & Wellness w Krynicy-Zdroju, Manor House SPA Pałac Odrowążów, Hotel Hanseatic). Z uwagi na specyfikę działalności np. hotel Manor House SPA zaprasza w swoje progi wyłącznie osoby dorosłe oraz młodzież od 12 roku życia. W takim miejscu szczególnie dobrze odpoczną więc osoby samotne, posiadacze czworonogów (w wybranych pokojach można nocować z pupilem) czy zakochane pary. Jeśli więc świętować poza domem i z dala od dzieci – to właśnie w takich placówkach.

Zobacz też: Motel a hotel - dwa wymiary wypoczynku. Jakie są różnice między motelem a hotelem?

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym
Więcej o: