Gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia? Polska to kraj wielu możliwości!

Nadszedł czas, by zastanowić się, gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia. Polska to kraj, który ma do zaoferowania wiele interesujących miejsc, w których można spędzić święta w miłej atmosferze. Sprawdzamy, jakie miejscówki mogą nas zainteresować przy wyborze miejsca, w którym spędzimy Święta Bożego Narodzenia.

Miejsca na spędzanie Świąt Bożego Narodzenia w Polsce: a może w góry?

Miejsca na spędzanie Świąt Bożego Narodzenia w Polsce mogą stworzyć całkiem pokaźną listę. Wszystko zależy od tego, który rejon kraju preferujemy, jakich atrakcji oczekujemy oraz czy chcemy świętować na przykład we dwoje, czy też rodzinnie. Najważniejsze jest jednak to, dokąd chcemy się udać: czy przyciągają nas jak magnes góry, czy też doskonale czujemy się tylko nad morzem, czy jak bumerang wracamy na Warmię i Mazury, czy może jednak szukamy ciekawych miejscówek w centrum Polski.

Od lat najpopularniejsze miejsca na spędzanie Świąt Bożego Narodzenia w Polsce to kurorty w górach. W grudniu przeżywają one istne oblężenie, toteż planując świąteczny wyjazd na południe Polski należy zawczasu dokonać rezerwacji. Wśród ciekawych ofert wymienić można m.in. pakiet świąteczny Hotelu Czarny Potok w Krynicy-Zdroju. Pakiet obejmuje okres od 23 do 26 grudnia, w jego ramach zaplanowano uroczystą Kolację Wigilijną z muzyką na żywo, wizytę św. Mikołaja (z prezentami dla dzieci), warsztaty wokalne dla dzieci prowadzone przez Monikę Dubel oraz koncert w wykonaniu dzieci w dniu 25 grudnia. Istnieje możliwość przedłużenia pakietu, a w pobliżu znajdują się profesjonalnie przygotowane kompleksy narciarskie. Miłośników gór nie trzeba do tej oferty przekonywać.

Konkurencyjny pakiet świąteczny oferuje Dworzysko w Szczawnie-Zdroju. Można z niego skorzystać między 20 grudnia a 5 stycznia. Tylko od nas zależy, czy tu właśnie zasiądziemy do uroczystej kolacji wigilijnej, pełnej wykwintnych dań. Możemy też wybrać Blue Mountain Resort w Szklarskiej Porębie bądź pakiet świąteczny w Pensjonacie Sekuła w Bukowinie Tatrzańskiej. W każdym z tych miejsc można zrealizować bon turystyczny, a atrakcji absolutnie nie trzeba reklamować.

Ciekawe miejsca na Święta Bożego Narodzenia w Polsce: morze warto odwiedzić o każdej porze roku

Ciekawe miejsca na Święta Bożego Narodzenia w Polsce nie znajdują się jednak wyłącznie w górach. Osoby, które dobrze czują się wyłącznie nad morzem, na pewno mają swoje ulubione miejscówki, do których powracają nie tylko latem. Zimą, a zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia, nasze polskie morze może być równie atrakcyjne, co inne rejony Polski. Można na przykład udać się do Jarosławca, gdzie w hotelu Szlak Bursztynowy można wykupić pakiet świąteczny pomiędzy 23 a 31 grudnia (warto zarezerwować minimum trzy noclegi). Rzeczywistych rozmiarów szopka betlejemska stojąca przed hotelem, uroczysta rodzinna kolacja w Wigilię Bożego Narodzenia podana w Sali Balowej czy zimowe ognisko w pierwszy dzień Świąt to nie jedyne atrakcje, jakie czekają w Jarosławcu na świątecznych gości.

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Świąteczne atrakcje, wśród których nie zabraknie uroczystej wieczerzy wigilijnej, zapewnia też swoim gościom w terminie od 23 do 29 grudnia hotel Lidia w Darłówku. Na cudowną, świąteczną atmosferę można też liczyć w Hotelu Aurora Family & SPA w Międzyzdrojach. Tu również świąteczną promocją objęte są minimum trzy noclegi, z których można skorzystać między 23 a 26 grudnia. W podobnym czasie można też wybrać się na świąteczny pobyt do hotelu Neptuno w Dźwirzynie – to miejsce szczególnie spodoba się rodzinom z dziećmi. Wspólne ubieranie choinki, staropolskie menu i wieczorne kolędowanie czekają gości hotelu Imperiall Resort & MediSpa w Sianożętach koło Ustronia Morskiego – i tu przygotowano liczne atrakcje dla dzieci. Świąteczne atrakcje dla dorosłych i dzieci ma w swojej ofercie również hotel Astor w Jastrzębiej Górze.

Podróż na Święta Bożego Narodzenia: Polska oferuje atrakcje jak długa i szeroka

Czy czeka nas długa podróż na Święta Bożego Narodzenia? Polska to dość rozległy kraj, ale na święta wcale nie trzeba jechać bardzo daleko. Możemy wszak poszukać ciekawej oferty w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Praktycznie w każdej części Polski znajdziemy coś, co sprosta naszym wymaganiom. Możemy na przykład udać się do hotelu Manor House w Chlewiskach koło Radomia, który oferuje nie tylko kameralną atmosferę świąteczną, ale także możliwość jednoczesnej regeneracji organizmu w pięknym otoczeniu. Warto jednak wiedzieć, że w hotelu mogą nocować wyłącznie osoby dorosłe oraz młodzież od 12 roku życia. Wybrane pokoje hotelowe są za to otwarte na czworonożnych towarzyszy gości hotelowych.

Atrakcyjnym miejscem może okazać się Dolina Charlotty Resort & SPA w Strzelinku koło Słupska. Tu goście nie tylko poczują magię Świąt Bożego Narodzenia, ale także wypoczną jak nigdzie indziej, również z dziećmi. Na Święta Bożego Narodzenia (także z dziećmi) zaprasza też Hotel Mercure Racławice Dosłońce SPA, proponując czterodniowy pakiet świąteczny. Z tej oferty szczególnie chętnie skorzystają z pewnością mieszkańcy Małopolski. W centralnej Polsce warto wybrać się np. do Uniejowa. Aparthotel Termy Uniejów również kusi gości ofertą świąteczną – może warto podarować sobie Święta pod choinkę?

Święta Bożego Narodzenia poza domem: podaruj sobie odrobinę luksusu na Mazurach

Święta Bożego Narodzenia poza domem, w hotelu, to sposób na spędzenie tego wyjątkowego czasu w gronie najbliższych bez poprzedzających go długich godzin w kuchni i gorączkowych przygotowań. Wypoczynek z dala od domu to odrobina luksusu, na którą z pewnością zasłużył każdy z nas. Na Boże Narodzenie na Mazurach zaprasza Hotel Robert’s Port w Starych Sadach koło Mikołajek pomiędzy 23 a 27 grudnia. Uroczysta kolacja wigilijna, mazurska biesiada w drugi dzień świąt, wspólne ubieranie choinki i wizyta Świętego Mikołaja to tylko nieliczne atrakcje dla dorosłych i dzieci w ramach świątecznego pakietu. Pakiet świąteczny oferuje też Klekotki Conference & Spa. Goście znajdą tu ukojenie dla duszy i ciała, jak również doskonale zorganizowane Święta Bożego Narodzenia. Warto udać się do hotelu, mieszczącego się w odremontowanym młynie wodnym, wśród lasów i jezior pomiędzy Morągiem a Pasłękiem.

Zobacz też: Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie. Polskie miasta też mają się czym pochwalić

Więcej o: