Co się dzieje z walizką po odprawie? Pracownik lotniska: To dlatego loty są opóźnione

Podróż samolotem to dla wielu ogromny stres. Towarzyszy mu często nie tylko lęk przed lataniem, ale również niepewność, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Czy wyląduję szczęśliwie, a mój bagaż będzie na mnie czekał? I w jakim będzie stanie? TikToker, który pracuje na lotnisku w Vancouver w Kanadzie, pokazuje, jak wygląda praca podczas pakowania bagaży.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Z kamerą do luku bagażowego

Mężczyzna znany jako djsugue na co dzień pracuje na lotnisku w Vancouver,  jest odpowiedzialny za pakowanie bagaży do samolotów i często na TikToku publikuje filmiki z miejsc, do których pasażer ma zakaz wstępu. Wiele osób się zastanawia, w jaki sposób są traktowane walizki i w głowie ma czarne scenariusze, wyobrażając sobie, co się z nimi dzieje. Pracownik kanadyjskiego lotnika opublikował filmiki, na których można podejrzeć jego pracę i nieco się uspokoić.

"To dlatego loty są opóźnione" - żartuje i publikuje filmik, na którym tańczy z kolegami w pracy, albo udaje, że śpi pomiędzy walizkami. To dobrze, że lubi swoją pracę, ma do niej dystans i dzieli się ze swoimi obserwatorami filmami i dawką dobrego humoru.

Oprócz żartobliwych popisów przedstawia, jak rzeczywiście wygląda pakowanie bagaży. Na jednym z filmów, możemy zobaczyć, jak mężczyzna na podłodze rozwija rolkę, po której przesuwa bagaże i układa je starannie obok siebie. Pokazuje, jak zmieścić 100 walizek i porównuje tę czynność do gry w Tetris.

Gdy nie wiesz, że jesteś nagrywany

Nieco bardziej brutalne zachowanie pracowników na lotnisku w Manchesterze sfilmowała 28-letnia Elizabeth Evans. Pasażerka powiedziała BBC, że sposób, w jaki potraktowano jej torbę, był "przerażający", a jej bagaż został uszkodzony. Na nagraniu widać, że mężczyzna rzuca walizkę. Przedstawiciel lotniska powiedział, że był "rozczarowany materiałem filmowym" i przeprosił za zachowanie pracownika.

Najwyraźniej więc są różne sytuacje, tak jak są różni pracownicy, mający inny stosunek do pracy. Najlepiej więc zaopatrzyć się w walizkę dobrej jakości i zadbać o to, aby to, co przewozimy, było dobrze zabezpieczone.

Źródło: TikTok, BBC, WP

Więcej o: