Polskie miasto na liście najpiękniejszych w Europie. Mamy powody do dumy

Nie Warszawa, Wrocław czy Gdańsk znalazły się na liście piętnastu najpiękniejszych europejskich miast, a Tarnów - często nazywany Polskim Biegunem Ciepła. Autorka zestawienia pisze, że można poczuć się tu jak w Krakowie, gdy jeszcze nie był tak masowo odwiedzany przez turystów.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

CNN opublikowało ranking piętnastu najpiękniejszych europejskich miast. Dziennikarka zauważa, że choć Paryż, Rzym, Barcelona są marzeniem wielu turystów, to są również małe miasteczka na kontynencie, które warto odwiedzić. Nie dość, że są piękne, to jeszcze są w nich mniejsze tłumy, można podziwiać w nich niezwykłą architekturę i poznawać wspaniałe tradycje.

Ideą rankingu było wyróżnienie tych miejsc, które, choć nie dorównują swoją sławą wspomnianym wyżej miastom, to swoim pięknem wcale nie ustępują tym bardziej znanym metropoliom. Na liście znalazły się miasta z Holandii, Portugalii, Francji, Niemiec, Włoch, Grecji, Bośni i Hercegowiny, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Słowenii, Irlandii, Norwegii i Hiszpanii. Tarnów jest jedynym miastem z Polski umieszczonym w rankingu.

Małomiasteczkowy klimat

Co urzekło autorkę w Tarnowie? "Przejdź się po Starym Mieście, a przekonasz się, że nadal panuje tu małomiasteczkowy klimat" - pisze i docenia zabytki, które mogą przypominać Kraków przed nadejściem ery masowej turystyki. "Rynek Starego Miasta to wspaniała mieszanka stylów architektonicznych" –dodaje. Autorka doceniła także gotycką bazylikę katedralną Narodzenia NMP i ślady po żydowskiej obecności w mieście.

Źródło: CNN

Więcej o: