Wizz Air zawiesza część połączeń z Polski. Pasażerów czekają utrudnienia

Wizz Air zamierza zawiesić część połączeń, na które popyt nie jest wystarczająco duży. Zmiany zostaną wprowadzone od połowy listopada i potrwają do połowy grudnia. Które loty z Polski zostaną zawieszone?

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

Wizz Air wprowadza kolejne zmiany w siatce lotów. W ubiegłym miesiącu węgierski przewoźnik zmniejszył częstotliwość niektórych połączeń i zmienił godziny lotów. Teraz z powodu mniejszego zainteresowania część lotów z Polski zostanie zawieszona. Podróżujący muszą przygotować się na utrudnienia.

Zobacz wideo Pierwsze w historii tankowanie samolotu przez drona

Wizz Air zawiesza część lotów z Polski

Zmiany wprowadzone przez Wizz Air dotyczą czterech połączeń z naszego kraju. Trasy zostaną zawieszone w połowie listopada i wrócą mniej więcej w połowie grudnia, czyli przed okresem świątecznym, gdy notowany jest wzmożony ruch pasażerski. 

Które połączenia zostaną zawieszone? Chodzi o loty z Lublina do Doncaster/Sheffield (ostatni lot na tej trasie Wizz Air wykona 12 listopada, powrót zaplanowany jest na 13 grudnia), z Katowic do Liverpoolu (ostatni lot 7 listopada, powrót trasy 16 grudnia), z Wrocławia do Birmingham (ostatni lot 13 listopada, powrót 14 grudnia). Powodem tymczasowych zmian jest zmniejszony popyt na loty do Wielkiej Brytanii z powodu pandemicznych restrykcji. Chociaż Wielka Brytania stopniowo luzuje przepisy wyjazdowe, to wciąż stawia podróżnym wiele warunków. 

Czwartą trasę z Polski czeka nieco dłuższa, bo aż czteromiesięczna przerwa. Zawieszona zostanie trasa z Katowic na lotnisko Sztokholm Skavsta. Jak można zobaczyć w systemie rezerwacyjnym węgierskiej linii, ostatni lot na tej trasie zaplanowany jest na połowę listopada, a powrót dopiero pod koniec marca 2022 roku. 

Wizz Air zawiesza loty także w Rumunii

Cięcia w rozkładzie lotów czekają także Rumunię. Przewoźnik zawiesi tam aż 16 tras, wśród których znajdują się loty m.in. do: Katanii, Liverpoolu, Castellon, Kolonii, Frankfurtu-Hahn, Bari, Birmingham, Wenecji, Rzymu i Santanderu.

Źródło: fly4free.pl

Więcej o: