Portugalia pokonana. Wygrał kraj, który najlepiej opanował pandemię? Przyznano nagrody World Travel Awards

Pandemia mocno wpłynęła na wszystkie dziedziny życia, ale największe piętno odcisnęła na turystyce. Skorzystała na niej turystyka krajowa, jednak coraz więcej urlopowiczów nie wyobraża sobie życia bez podróży. Zwycięzcą w cieniu koronawirusa w kategorii - najlepszy cel podróży w Europie - Europe's Leading Destination 2021 została Grecja.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

"Grecja najlepiej wykorzystała zarządzanie pandemią, protokoły medyczne i podróżnicze. Udowodniono całej planecie, że jest najpiękniejszym i najbezpieczniejszym miejscem turystycznym" – powiedział minister turystyki Grecji Vassilis Kikilias, cytowany w komunikacie Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej. - "Ta międzynarodowa nagroda potwierdza, że wyróżniamy się w zakresie jakości turystyki i doświadczenia podróżniczego. Grecja będzie miała turystów nawet pod koniec listopada, a profesjonaliści z branży turystycznej muszą być przygotowani na bardzo pracowity rok 2022".

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Grecja w tej kategorii pokonała Austrię, Anglię, Francję Niemcy, Irlandię, Włochy, Norwegię, Portugalię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię i Turcję.

Przez cztery ostatnie lata, od 2017 do 2020 roku, prym w tej kategorii wiodła Portugalia. Ten słoneczny kraj został doceniony w kolejnych trzech kategoriach: plaże Algarve otrzymały tytuł europejskiej plaży roku; za najlepsze turystycznie wyspy Europy wskazano Maderę, a za najciekawszy kierunek wyprawowy (Europe's Leading Adventure Tourism Destination 2021) uznano Azory. Za najciekawsze miasto na city break uznano Sankt Petersburg.

Nagrody World Travel Awards przyznawane są od 1993 roku.

Źródło: worldtravelawards.com / turystyka.rp.pl