Spektakularny rejs dookoła świata. 9 miesięcy, 7 kontynentów i 65 krajów

Machu Picchu, Wielki Mur Chiński, Tadż Mahal czy Koloseum w Rzymie. To tylko namiastka atrakcji, jakie czekają na turystów. Royal Caribbean organizuje najdłuższy wycieczkowy rejs dookoła świata. Podczas wyprawy, która potrwa 9 miesięcy, podróżnicy odwiedzą 65 krajów na 7 kontynentach.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.  

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Jeden z najbardziej znanych operatorów statków wycieczkowych – Royal Caribbean zaprasza w rejs 2476 pasażerów i oferuje najbardziej spektakularny rejs świata. Potrwa 274 dni i wyruszy z Miami 10 grudnia 2023 roku. Podczas 9 miesięcy rejsu odwiedzi 150 miejsc na całym świecie, 65 krajów i 7 kontynentów.

"Teraz bardziej niż kiedykolwiek ludzie chcą podróżować po świecie i nadrabiać stracony czas. Royal Caribbean urzeczywistnia ich marzenia, oferując najlepsze wakacje, stworzone dla tych, którzy szukają przygody, chcą odkrywać, smakować i tańczyć z nami na całym świecie. Podróżnym, którzy zadają sobie pytanie, dokąd powinni się udać, odpowiadamy: wszędzie" – mówi Michael Bayley, prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean International, cytowany przez fly4free.pl.

Tym bardziej że plan rejsu jest bardzo bogaty. Uczestnicy wyprawy zobaczą m.in. Machu Picchu, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, Wielki Mur Chiński, Tadż Mahal, Wielką Rafę Koralową, ale także piramidy w Gizie, Koloseum w Rzymie, Petrę w Jordanii czy norweskie fiordy i Blue Lagoon na Islandii.

Ile kosztuje spełnienie marzeń? Niektórzy mówią, że to bezcenna umiejętność. W tym przypadku trzeba przeznaczyć niemałe oszczędności. Żeby wziąć udział w wyprawie, trzeba zapłacić od 60 999 dolarów za osobę, czyli ok. 240 tys. zł. Gdy wpłacimy zniżkę przed 6 stycznia 2023 roku – zyskamy dodatkowe 10 proc. zniżki. Organizator informuje, że na podatki, opłaty i wydatki portowe trzeba przeznaczyć dodatkowo 4667 dolarów (czyli blisko 18,5 tys. zł).

Źródło: www.royalcaribbean.com / fly4free.pl 

Więcej o: