Tunezja łagodzi zasady wjazdu. Ułatwienia dla zaszczepionych

Jesteś zaszczepiony? Jeśli przyjedziesz z biurem podróży, nie będziesz musiał przedstawiać negatywnego wyniku testu na COVID-19. Nowe przepisy w Tunezji obowiązują od 16 października.

Rząd w Tunisie złagodził zasady wjazdu dla tych turystów, którzy przyjeżdżają z biurami podróży. Będą oni zwolnieni z 7-dniowej kwarantanny pod warunkiem przedstawienia negatywnego testu PCR przy odprawie na lotnisku wylotowym, który wykonany został nie później niż 72 godziny od uzyskania wyniku.

Zobacz wideo Szakszuka na pizzy - romans wschodu z zachodem

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami nie muszą okazywać testu: osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 (od podania drugiej dawki musi minąć co najmniej 14 dni) oraz dzieci mające mniej niż 12 lat.

Konieczne grupowe zakwaterowanie

Nadal wszystkich obowiązuje konieczność wypełnienia i podpisania formularza informacyjnego dostępnego online na stronie https://app.e7mi.tn. Należy również okazać potwierdzenie rezerwacji i płatności za pobyt (voucher) w ramach zorganizowanego wyjazdu turystycznego, zakupionego za pośrednictwem biura podróży.

Na miejscu należy nie tylko przestrzegać zasad reżimu sanitarnego, ale także cohortingu, czyli konieczności grupowego zakwaterowania, przemieszczania się transportem turystycznym i podróży do obiektów turystycznych.

Klienci indywidualni - krótsza kwarantanna

Jak informuje Rzeczpospolita, klienci indywidualni też nie muszą robić testu, jeśli są zaszczepieni (również dzieci do 12. roku życia), ale wtedy czeka ich kwarantanna w jednym z wyznaczonych hoteli. W tym wypadku zmiana polega na zamianie kwarantanny 10-dniowej na siedmiodniową.

Źródło: rp.pl 

Więcej o: