Kup dom za 1 euro i zamieszkaj we Włoszech. Wymarzona lokalizacja

Pratola Peligna, włoskie miasteczko położone w jednym z najpiękniejszych regionów kraju - Abruzji - wystawiło na sprzedaż za cenę 1 euro kilkaset nieruchomości. Zamiast kaucji, przyszli właściciele mają przedstawić w ciągu 6 miesięcy plan prac budowlanych.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

Abruzja to jeden z najpiękniejszych regionów Włoch położony w centralnej części Półwyspu Apenińskiego, nad Morzem Adriatyckim. Słynie z warunków sprzyjających dla narciarzy.

Pratola Peligna leży niecałe dwie godziny od Rzymu i 40 minut od wybrzeża Adriatyku. Mimo tak atrakcyjnego położenia miasteczko cierpi na wyludnienie. W latach 30. mieszkało w nim około 13 tys. osób. Teraz zaledwie 7 tys. mieszkańców. Dziś w mieście stoi aż 630 pustych budynków. Włodarze mają nadzieję, że wkrótce w 250 z nich zacznie znowu tętnić życie, ponieważ zostały wystawione na sprzedaż za symboliczne 1 euro. Lokalne media donoszą, że pula budynków uszczupliła się o kilka z nich, bo znalazły już nabywców. Listę obiektów wciąż "do wzięcia" można znaleźć na oficjalnej stronie miasta.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

MateraDobra passa włoskiego miasteczka. Tak działa magia agenta 007

Plan prac budowlanych

Władze miasteczka Pratola Peligna wystawiając domy na sprzedaż w atrakcyjnej cenie, przyjęły trochę inną strategię niż inne miejscowości. Zamiast konieczności wpłacenia kaucji w wysokości kilku tysięcy złotych, nowi właściciele w ciągu 6 miesięcy będą musieli przygotować plan prac budowlanych. Jeśli tego nie zrobią, nałożona zostanie na nich kara grzywny w wysokości 10 tys. euro (ok. 46 tys. zł).

"To ostateczny scenariusz. Chcemy tylko upewnić się, że nowi właściciele rzeczywiście wywiążą się ze swojego zobowiązania, a nie kupią nieruchomość za 1 euro, a potem znikną" – tłumaczył radny Paulo Di Bacco w rozmowie z "CNN".

ParyżNajbardziej przereklamowane miasta na świecie [RANKING]

Źródło: CNN

Więcej o: