Najlepsze miejsca w Polsce po sezonie. Wreszcie docenisz ich urok

W sezonie oblegane, poza sezonem. zachwycające! Jest kilka takich miejsc w Polsce, które naprawdę warto odwiedzić, ale w letnich miesiącach nie ma to najmniejszego sensu. Jeśli chcecie uniknąć zatłoczonych parkingów, tłumów przy głównych atrakcjach, kolejek i nerwowej atmosfery to zaplanujecie urlop jesienią.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszy miasteczek na mapie Polski. Przyciąga malarzy, filmowców, a także wycieczki szkolne. Jesienią jednak nagle robi się tu o połowę mniej turystów. A architektura skąpana w jesiennych promieniach słońca zachwyca. Aby zobaczyć czerwone dachy rozstawione wzdłuż Wisły, wystarczy wejść na ruiny zamku lub punkt widokowy na Górze Trzech Krzyży.

O atrakcjach Kazimierza Dolnego przeczytacie więcej tu:

Kraków

Kraków jest jednym z najchętniej wybieranych miast na city break w Polsce. Siedziba dawnych królów, świetnie zachowane i odrestaurowane kamienice, Sukiennice, zamek na Wawelu, Wieża Mariacka… Zabytki jednego z najstarszych miast Polski możemy wyliczać długo.

Kraków przyciąga niesamowitą atmosferą. Jesienią robi się tu spokojniej, ale życie artystyczne wciąż tętni. Warto wybrać się między innymi do Piwnicy pod Baranami. Koncert na długo zapadnie nam w pamięci.

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Karkonosze

A jeśli wolimy obcować z naturą, to jesienią warto wybrać się w Karkonosze. I nie chodzi o to, że będzie tu mniej turystów. Zaletą urlopu w Karkonoszach o tej porze roku są widoki. Wybierzmy się na przykład do Karpacza.

Najsłynniejszą atrakcją jest tu tzw. świątynia Wang. To średniowieczny norweski kościół klepkowy przeniesiony przez króla Prus Fryderyka Wilhelma IV. Gdzie jeszcze się wybrać? Tu znajdziesz więcej propozycji: 

Kaszuby

Jesienią warto też odwiedzić Kaszuby. Na Pomorzu nie spotkamy już zbyt wielu turystów. Odstrasza ich pogoda. To prawda, o kąpielach możemy zapomnieć i na pewno przyda nam się czapka. Jednak to jedno z najlepszy miejsc w Polsce po sezonie.

Na początek wybierzmy się do Pucka. To stolica Kaszub, gdzie zobaczymy Kaszuby w miniaturce. Rynek, kościół ratusz, port to jednak niejedyne atrakcje, które na nas tu czekają.

Zaplanuj wyjazd dzięki naszym wskazówkom: 

Więcej o: