Szklarska Poręba. Nabił "paragon grozy" i chciał opuścić ośrodek "po angielsku"

Mężczyzna zatrzymał się w luksusowym hotelu w Szklarskiej Porębie, zachowywał się niczym krezus, ochoczo korzystając z szerokiej oferty ośrodka. Nabił kwotę 22 tys. zł, po czym jakby nic bez regulowania rachunku chciał opuścić hotel. Szybko został schwytany, a teraz grozi mu kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

O sprawie poinformowała jeleniogórska komenda policji. "Mężczyzna od 21 września do 11 października przebywał w jednym z hoteli w Szklarskiej Porębie. 31-latek pochodzący z województwa wielkopolskiego chciał opuścić obiekt, nie płacąc za pobyt. Wartość usługi została oszacowana na ponad 22 tysiące złotych" - poinformowała podinspektor Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. 

Szybka reakcja obsługi hotelu oraz mundurowych skończyła się powodzeniem. Oszust został zatrzymany. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz wideo W Kobyłce powstaje papier, który kochają pszczoły

Szklarska Poręba - przyciąga turystów

Szklarska Poręba leży w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich wycieczek i narciarstwa. To miejscowość z długimi tradycjami, zabudowana starymi drewnianymi domami. W Wąwozie Kamieńczyka, poniżej wodospadu, kręcono sceny do filmu "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian". Kiedyś w Szklarskiej Porębie wytwarzano szkło kryształowe. Stara huta Josephine już nie działa, ale można zajrzeć do prywatnej Leśnej Huty. Działają też Muzeum Mineralogiczne i Muzeum Energetyki.

Uwaga na oszustów w Karpaczu Pokoje-widmo w Karkonoszach. "Po przyjeździe okazało się, że nie istnieją"

W samej Szklarskiej Porębie warto podziwiać architekturę - miejscowość jest zabudowana oryginalnymi domami z XIX i początków XX wieku. Na potoku Kamieńczyk stoi Młyn św. Łukasza z XVIII wieku, kolejną atrakcją jest dom braci Hauptmannów, wzorowany na sudeckich drewnianych domach, warto zobaczyć także Wlastimilówkę, dom, w którym mieszkał i pracował kiedyś malarz Wlastimil Hofman, uczeń Jacka Malczewskiego.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze

Więcej o: