Najcieplejsze miejsca na wakacje jesienią. Dokąd uciec przed zimnem?

Pogoda w Polsce w październiku i listopadzie nie rozpieszcza, ale są kraje, do których można uciec przed Polską jesienią. Masz ochotę na urlop w ciepłych krajach? Podpowiadamy, dokąd wybrać się na wakacje, żeby cieszyć się słońcem i piękną pogodą.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

Średnia temperatura w Polsce w październiku wynosi 13ºC, natomiast w listopadzie 5ºC. Do tego deszcze i silne wiatry nie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla wielu osób zimno i przygnębiająca aura jest jesienią nie do zniesienia. Warto wtedy wybrać się na wakacje i uciec od polskiej jesieni. Dokąd najlepiej się udać? Wybraliśmy kilka ciepłych miejsc, w których na pewno ciepła i słońca nie zabraknie. 

Zobacz wideo Jak spakować kosmetyczkę na wakacje?

Kuba: gorąca wyspa i... ceny! TOP 4 wycieczki z Rainbow za mniej niż 5000 zł Kuba: gorąca wyspa i... ceny! TOP 4 wycieczki z Rainbow za mniej niż 5000 zł

Fuertaventura, urlop na przekór jesieni

W październiku i listopadzie w Europie robi się coraz chłodniej. Jeśli szukamy ciepła, to warto wybrać się w kierunku Afryki. Nieopodal leży piękna hiszpańska wyspa - Fuertaventura, która administracyjnie i geograficznie należy do Europy, choć temperaturą bardziej odpowiada tropikom. W październiku i listopadzie średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 26ºC. Nic więc dziwnego, że sezon turystyczny trwa tam w najlepsze. 

Fuertaventura/ Fot. ShutterstockFuertaventura/ Fot. Shutterstock Fuertaventura/ Fot. Shutterstock

Madera - kraina wiecznej wiosny

Tę portugalską wyspę określa się mianem krainy wiecznej wiosny, ponieważ wspaniała pogoda panuje tam niemal przez cały rok. Ochładza się nieco w listopadzie, ale i tak na Maderze dalej jest cieplej niż w Polsce. Średnia temperatura powietrza w październiku wynosi 24ºC a w listopadzie 22ºC. Naprawdę warto odwiedzić tę zachwycającą zielenią wyspę. Możesz tam wypoczywać na pięknych plażach, wędrować po wzgórzach lewadach i klifach. 

Najdłuższy wiszący most w Europie ma być gotowy na wiosnę przyszłego roku Atrakcja dla osób o stalowych nerwach. Powstaje tuż przy polskiej granicy

Egzotyczne wakacje to doskonały pomysł na ucieczkę przed zimnem

Jesienią dużą popularnością cieszą się egzotyczne kierunki. Gorący urlop na rajskiej plaży to najlepszy sposób, aby zapomnieć o chłodnej i deszczowej polskiej jesieni. Na egzotyczne wakacje możesz się wybrać na Dominikanę - tam średnia temperatura w październiku i listopadzie wynosi 31ºC. 

Kolejne egzotyczne miejsce, które uraczy cię ciepłem to Oman. Tam średnia temperatura powietrza w październiku wynosi 32ºC, a w listopadzie 28ºC. 

Przed zimnem możesz uciec także do Kenii, na Zanzibar lub Malediwy. Tam średnia temperatura powietrza w październiku i listopadzie wynosi 30ºC.

Więcej o: