Gdzie na narty w październiku? Nie tylko w miesiącach zimowych można cieszyć się tym sportem

Gdzie można pojechać na narty w październiku? Może to zdziwić wiele osób, ale dla chętnych stoki są już otwarte. Sprawdź, gdzie pojechać, aby już jesienią cieszyć się tym sportem.

Jest wiele osób, które nie może doczekać się, aż spadnie śnieg, i w końcu będą mogli wyruszyć na narty. Pogoda w Polsce w ostatnich latach nie rozpieszcza narciarzy i na pierwszy śnieg trzeba poczekać dłużej niż kiedyś. Nie trzeba jednak zwlekać do grudnia, aby cieszyć się szusowaniem, ponieważ stoki otwarte są już od października. 

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Wieliczka: kopalnia soli Kopalnie soli w Polsce. Zabytkowe obiekty, które warto zobaczyć

Gdzie na narty październiku. W Austrii stoki są już otwarte

Prawdziwym liderem jest Austria. O tej porze roku najlepiej zjeżdża się na lodowcach, a co za tym idzie, głównym celem narciarzy jest Tyrol ze swoimi pięcioma terenami lodowcowymi, które często czynne są już od września. Ich nazwy to:

  • Hintertux;
  • Kaunertal;
  • Pitztal;
  • Sölden;
  • Stubai;

W Austrii znajduje się też słynny obiekt Ski Amade. Ma on aż 760 km malowniczych tras z ponad 170 wyciągami i 47 kolejami. Na pewno warto zainteresować się też stokiem Zillertal Arena, który oferuje 160 km tras a jego górna stacja, znajduje się na wysokości 2,500 m.  

Szwajcaria przyciąga miłośników nart. Tam na nartach zjechać możesz cały rok 

Szwajcaria to kraj, w którym znajdziesz aż 250 kurortów. Na pierwszym miejscu warto odwiedzić Saas-Fee, czyli "Perłę Alp". Jest to ośrodek przy lodowcu, otoczony przez 13. czterotysięczników. Co ciekawe możesz tam zjeżdżać na nartach nie tylko jesienią, ponieważ jest on czynny cały rok. Znajduje się tam około 150 km tras o różnym stopniu trudności. Zermatt u podnóża Matterhornu również zachwyca krajobrazem, 21 km trasy tego stoku czynnych jest też latem.

Pociąg linii RegioJet Do Belgii pojedziemy pociągiem w przyszłym roku. Na trasie: Amsterdam i Bruksela

Dlaczego warto jechać na narty jesienią? 

Zastanawiasz się, czy warto jechać na narty w październiku? Jeśli nie lubisz tłumu ludzi na stokach i chcesz spokojnie wypróbować nowy sprzęt, odpowiedź jest prosta. Ta opcja sprawdzi się tym bardziej jeśli podróżujesz z rodziną, bo nie musisz martwić się o oblężenie w hotelach czy korki na drogach. Na pewno ceny też będą niższe niż w szczycie sezonu. 

Więcej o: