Z Polski do Belgii pojedziemy pociągiem w przyszłym roku. Na trasie: Amsterdam, Bruksela i Brugia

Czeski przewoźnik RegioJet uzyskał zgodę Urzędu Transportu Kolejowego na uruchomienie połączenia Warszawa-Ostenda. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy pociąg ruszy latem 2022 roku.

RegioJet to czeski przewoźnik, który z powodzeniem realizuje kursy na trasie Praga - Chorwacja. Zabiega również o uzyskanie zgody Urzędu Transportu Kolejowego na uruchomienie pociągów z Krakowa do Splitu.

W przypadku nowego połączenia z Warszawy do belgijskiej Ostendy wszystko jest jasne. Urząd Transportu Kolejowego wyraził zgodę, a my możemy planować już przyszłoroczne wakacje, bo przewoźnik opublikował też wstępny rozkład jazdy. Pociąg z Warszawy Wschodniej do belgijskiej Ostendy będzie kursował przez Berlin, Amsterdam i Brukselę. Do wyboru będą miejsca do siedzenia, wagony sypialne oraz kuszetki.

Czeski przewoźnik wniosek o dostęp do trasy Warszawa Wschodnia - Ostenda złożył w kwietniu. Będzie to drugi wariant połączenia nocnego, które Czesi mają zamiar realizować również z Pragi.

Pociągi nocne do Belgii

Pociąg ma kursować codziennie z Warszawy Wschodniej o godz. 17:05 i ma zatrzymywać się na następujących stajach: Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Łowicz Główny, Kutno, Konin, Września, Poznań Główny, Świebodzin i Rzepin. Frankfurt nad Odrą, Berlin, Hannover, Amsterdam Centraal, Amsterdam Schiphol, Den Haag, Rotterdam Centraal, Roosendaal, Antwerpia, Bruksela, Brugia i Ostenda. Droga zajmie ok. 17 godzin. Przewoźnik nie podaje jeszcze cen biletów.

W drogę powrotną pociąg wyjedzie z Ostendy o godz. 18.04. Na dworzec Warszawa Centralna ma dotrzeć o godz. 12.01.

Kiedyś można było jechać "Janem Kiepurą"

Obecnie trudno dojechać koleją do Europy Zachodniej. Jeszcze do grudnia 2016 roku jeździł pociąg PKP Intercity "Jan Kiepura", który docierał do Kolonii, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Innsbrucku, Brukseli czy Amsterdamu. Obecnie z polskim przewoźnikiem można dostać się do Niemiec czy do Austrii.

Źródło: fly4free.pl 

Więcej o: