Gdzie na weekend w październiku? Roztocze, góry, a może winnice? Wybraliśmy kilka urokliwych miejsc

Gdzie na weekend w październiku? Pogoda w tym miesiącu może nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Warto skorzystać z ostatnich słonecznych dni i wybrać się gdzieś. Przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych propozycji na weekend dla dwojga, ale również ten z dziećmi. Sprawdź, gdzie warto pojechać.

Gdzie wybrać się na weekendową wycieczkę w październiku? Jak Polska długa i szeroka, tak w każdym zakątku naszego kraju, możemy znaleźć jakieś ciekawe miejsce. Żeby nie musieć długo szukać przygotowaliśmy dla was kilka propozycji na weekendową wycieczkę. 

Zobacz wideo Pierwszy turysta w kosmosie - miliarder, Richard Branson

Taksówki w Londynie W Szwajcarii nie wolno spuszczać wody. Najdziwniejsze zakazy na świecie

Gdzie na weekend. Roztocze - Szumy nad Tanwią 

Za jeden z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu jest uznawany szlak szumów, choć jest znany nielicznym a niesłusznie. Główną atrakcją są małe, malownicze wodospady, które  zwane są lokalnie szumami.

Gdy szlak pokonuje się go od strony potoku Jeleń, robi on największe wrażenie. Mijamy najpierw samotny, największy szum, potem kilka mniejszych i wreszcie składającą się z 24 progów serię wodospadów. W trakcie zwiedzania szlaku można zwiedzić również takie miejsca jak Staw Roztoczańskie Morskie Oko, Rezerwat nad Tanwią, sosnowy bór czy Kościółek (Zamczysko). 

5Panther,Creek,Falls,In,Georgia,Is,An,Amazing,Place,To5Panther,Creek,Falls,In,Georgia,Is,An,Amazing,Place,To shutterstock

Gdzie na weekend dla dwojga? Wybierzcie się do najbliższej winnicy

W Polsce od wielu lat powstaje coraz więcej winnic, które są jednocześnie agroturystykami. O tej porze roku jest tam przepięknie. Nie tylko możemy podziwiać piękne widoki, ale często organizowane są tam też wspólne winobrania, w których możemy wziąć udział.

Jeśli wybierzemy odpowiednie miejsce, z pewnością może nam to zastąpić wyjazd do Włoch. Polskie winnice również na wzór krajów zachodnich zaczęły organizować biesiady przy winie w swoich gospodarstwach. Na Podkarpaciu i w Małopolsce powstały już pierwsze "szlaki winiarskie" Czy to nie idealny pomysł na weekend we dwoje? 

5Panther,Creek,Falls,In,Georgia,Is,An,Amazing,Place,Toshutterstock

Stewardesa (zdjęcie ilustracyjne) Stewardesa potrafi to zrobić 200 razy dziennie, a pasażer ani razu. "Irytujące"

Gdzie na weekend dla fanów gór? Nie muszą to być tylko szlaki turystyczne zakopane

Kto nigdy nie słyszał popularnego dzisiaj w Internecie stwierdzenia "Rzucam wszystko i jadę w Bieszczady". Jest to dość humorystyczne określenie miejsca w Polsce, które jest przez turystów mało odkryte. Dla większości górskich miłośników automatycznym wyborem podróży są Tatry. Uważamy, że bieszczadzkie pasmo górskie jest niesłusznie pomijane.

Jest to obszar z niezwykle liczną roślinnością, a także występuje tu duża liczba zwierząt. Znajdują się tu pierwotne lasy bukowe. To idealne miejsce do rozwoju wielu zwierząt, które się tam pojawiają, takich jak np.: żubry, niedźwiedzie, wilki, rysie, żbiki, jelenie karpackie, bociany czarne, orły czy koniki polskie.  Na pytanie, co warto zobaczyć w Bieszczadach, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybierz się na wycieczkę i sam odkryj to, co dla ciebie najciekawsze. 

BieszczadyBieszczady shutterstock

Wybór na weekend. Wielkopolski park narodowy  

Niezwykłe bogactwo fauny i flory, szlaki turystyczne, lasy czy jeziora. Wielkopolski park narodowy przyciąga turystów, nic dziwnego głównym elementem flory są gatunki eurosyberyjskie np. sosna zwyczajna, której udział w parku wynosi aż 70%.

Lasy obfitują też w owady, pająki czy chrząszcze, w tym gatunki chronione takie jak jelonek rogacz czy kozioróg bębosz, pająk tygrzak paskowany i topik. Występują tu również gady (wszystkie z 5 występujących tu gatunków są pod ochroną), ptaki i ssaki. Jeśli interesujesz się zwierzętami od tych najmniejszych do największych lub chcesz je pokazać swoim dzieciom, to będzie dla nich idealne miejsce na lekcje biologii. 

=Sunset,Over,Warta,River,In,Warta,Landscape,Park,,Lad,,Poland.=Sunset,Over,Warta,River,In,Warta,Landscape,Park,,Lad,,Poland. shutterstockek

Więcej o: