W Szwajcarii nie wolno spuszczać wody, a na Hawajach śpiewać po zmierzchu. Najdziwniejsze zakazy na świecie

Przepisy określające zasady żucia gumy albo stroju, w którym można prowadzić samochód? Takie rzeczy warto wiedzieć, kiedy wybieramy się na wakacje. Nie zdajemy sobie sprawy z wielu - często absurdalnych z naszego punktu widzenia - przepisów panujących w krajach turystycznych. Ale, jak mówi znane przysłowie, co kraj to obyczaj. Musimy się dostosować!

Tajlandia i banknoty

Azja to częsty kierunek naszych zimowych podróży. Jeśli wybieramy się do Tajlandii, warto wiedzieć, że nie wolno tu deptać tajskich banknotów. Nawet przypadkiem nie możemy stanąć na pieniądzach, na których widać wizerunek króla. To zniewaga i można trafić za to do więzienia.

Szwajcaria i nocne zasady

Szwajcarzy znani są z punktualności, drobiazgowości, dobrej organizacji. Zasady wprowadzają nawet w takich kwestiach jak… spuszczanie wody w toalecie. Nie wolno tego robić po godzinie 22.00. Wtedy panuje już cisza nocna. Taki hałas jest niemile widziany przez sąsiadów.

To też cię zainteresuje: 

Hawaje i zakaz śpiewu

Rajskie wakacje na Hawajach? Czemu nie! Ale nie ciesz się za bardzo. Na Hawajach nie wolno śpiewać. Zapomnij o nuceniu z radości po zachodzie słońca. To zabronione.

Wenecja i głodne gołębie

Wenecja to prawdziwa mekka turystów. Wśród gości tego pięknego miejsca spacerują też gołębie. Głodne ptaki wręcz proszą o jedzenie przechodniów. Ale trzeba wiedzieć, że za dokarmianie gołębi grozi wysoki mandat.

Zobacz wideo Ten kurort kryje tajemnicę, o której wiedzą nieliczni

Singapur i guma do żucia na receptę

W Singapurze nie wolno żuć gumy w miejscu publicznym. Nie kupimy jej w sklepie czy kiosku. Higiena jamy ustnej jest jednak bardzo ważna dla mieszkańców miasta, więc gumę do zębów można dostać na receptę. Ale nie wolno jej żuć podczas spaceru! W ten sposób władze mają pewność, że guma nie trafi na chodnik i nie zanieczyści miasta.

Wielka Brytania i taksówki

Jeśli wybierasz się do Wielkiej Brytanii, musisz wiedzieć, że nie wolno przewozić taksówkami… ludzkich zwłok i wściekłych psów. Aż strach zapytać, jak często się to zdarzało, skoro został wprowadzony taki przepis!

Grecja i jazda samochodem

W Grecji uwielbiamy się opalać. Cały dzień w kostiumie kąpielowym brzmi cudownie. Ale pamiętajmy, że w Atenach, prowadząc samochód w stroju kąpielowym, możemy stracić prawo jazdy.

Więcej o: