Tatry. Szlak na najwyższy szczyt Polski ponownie otwarty

Można już wędrować czerwonym szlakiem turystycznym na Rysy. Po miesiącu prac trasa została otwarta.

Czerwony szlak turystyczny na odcinku Czarny Staw pod Rysami - Rysy był zamknięty dla turystów od 1 września w dni powszednie. W weekendy udostępniano go dla turystów. Wymieniono sztuczne ułatwienia na nowe, poprawiono mocowania łańcuchów i wyremontowano stopnie skalne. Od 6 października został ponownie otwarty.

Zamknięte szlaki 

W Tatrach nadal trwają remonty innych szlaków. W rejonie Orlej Perci zamknięte są: szlak czerwony na odcinku Kozia Przełęcz - Kozi Wierch - Przełączka nad Dolinką Buczynową, szlak czarny na odcinku Kozia Dolinka - Żleb Kulczyńskiego - Przełączka nad Dolinką Buczynową oraz szlak żółty na odcinku Dolina Pięciu Stawów - Kozia Przełęcz. Nadal zamknięty jest szlak czerwony na odcinku Psia Trawka - Rówień Waksmundzka. Od 4 października do odwołania zostaje zamknięty fragment ścieżki nad Reglami na odcinku: Polana Kalatówki – do skrzyżowania z żółtym szlakiem z Doliny Białego (w obu kierunkach), a także niebieski prowadzący górą Polany Kalatówki na odcinku od schroniska na Polanie Kalatówki  – do końca Polany Kalatówki  (do odejścia na Halę Kondratową). Do 2022 roku do odwołania jest zamknięta Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej. Planowany jest w niej remont.

Zobacz wideo Burza i grzmoty w Tatrach

TPN przypomina, że na szlakach jest w wielu miejscach mokro i ślisko. W wyższych partiach Tatr wciąż wieje silny wiatr. Na leśnych odcinkach szlaków występuje gdzieniegdzie błoto.

Na szlakach w Dolinie Białego, w Staników Żlebie oraz na odcinku: Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką występują utrudnienia związane z remontem. W tych miejscach należy zachować szczególną ostrożność.

Źródło: TPN

Więcej o: