Expo 2020. Otwarcie stoiska polskiego na Wystawie Światowej w Dubaju

1 października został otwarty Pawilon Polski na Wystawie Światowej Expo 2020. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy odbędzie się blisko 1000 zorganizowanych przez nasz kraj wydarzeń. Z kolei z oferty programu gospodarczego skorzysta prawie 2500 polskich firm.

Ruszyła Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju. Imprezę przełożono o rok z powodu pandemii koronawirusa. Weźmie w niej udział 200 państw i organizacji. Co ciekawe, jest to pierwsza Wystawa Światowa, która odbywa się w kraju arabskim. Jak zapowiadają organizatorzy, ma ona przejść do historii jako największa. Zgodnie z ich przewidywaniami imprezę odwiedzi ponad 18 milionów gości. 

"W spektakularny sposób rozpoczyna się nowa opowieść o Polsce"

1 października został otwarty Pawilon Polski. W tym roku, jak zapewniają przedstawicieli Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (odpowiedzialni za koordynacją udziału Polski w wydarzeniu), nasz kraj pokaże po raz pierwszy kompleksowy program biznesowo-kulturalny. A hasło przewodnie prezentacji to: Poland. Creativity inspired by nature. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy odbędzie się blisko 1000 zorganizowanych przez Polskę wydarzeń. Z kolei z oferty programu gospodarczego skorzysta prawie 2500 polskich firm. Impreza potrwa do 31 marca przyszłego roku.

- W spektakularny sposób rozpoczyna się nowa opowieść o Polsce na arenie międzynarodowej. W Pawilonie Polski, które jest architektonicznym dziełem sztuki, ukazującym siłę polskiego designu i kreatywność Polaków. Odwiedzający będą mogli poznać opowieść o sukcesach gospodarczych Polski, naszej kulturze i technologii, niezwykłej przyrodzie, a przede wszystkim o naszej kreatywności i przedsiębiorczości - powiediał Adrian Malinowski, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju.

Historia Wystaw Światowych Expo sięga 1751 roku. Obecnie to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie, które łączy wątki turystyczne, kulturalne, gospodarcze i promocyjne. Pierwsza wystawa odbyła się w 1751 w Londynie. Z kolei dwie następne w 1798 i 1802 w Paryżu, jednak za pierwszą prawdziwie międzynarodową wystawę światową uznaje się Wielką Wystawę w Londynie w 1851 roku. Warto wspomnieć, że w 1889 roku specjalnie na paryską wystawę zbudowano wieżę Eiffla. Miała ona zademonstrować możliwości techniczne epoki oraz poziom wiedzy inżynierskiej. 

Wystawa Światowa Expo 2020 w DubajuWystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju Albin Marciniak

Wystawa Światowa Expo 2020 w DubajuWystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju Albin Marciniak

Wystawa Światowa Expo 2020 w DubajuWystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju Albin Marciniak

Wystawa Światowa Expo 2020 w DubajuWystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju Albin Marciniak

Może cię także zainteresować:

Więcej o: