Jedziemy na city break. Trzy nieoczywiste wybory na weekendowy wypad

City break coraz częstszy sposób podróżowania. Wypad na dwa, czasem cztery dni, gdzieś niedaleko, gdzieś, gdzie można dolecieć samolotem w maksymalnie cztery godziny. Pierwsze skojarzenia to zawsze Rzym, Amsterdam i Barcelona. Nie dziwi to wcale. To prawdziwe turystyczne mekki. Ale można inaczej. Taniej, czasem ciekawiej, po prostu inaczej. Gdzie wybrać się na jesienny city break?

Lwów

Lwowa nikomu nie trzeba przedstawiać. Do 1945 roku było to jedno z ważniejszych miast II Rzeczpospolitej. Co zmieniło się od tamtego czasu? Trzeba pojechać i sprawdzić! Zachęcającą ciekawostką może być fakt, że Lwów, tak jak Rzym, leży na siedmiu wzgórzach. Ze wszystkich punktów widokowych rozpościera się więc niesamowita panorama.

Bez problemu porozumiemy się tu w języku polskim. Mieszka tu mnóstwo naszych rodaków. Warto zwiedzieć oczywiście Stare Miasto, wybrać się do Opery Lwowskiej czy pospacerować Cmentarzem Łyczakowskim.

To musisz przeczytać przed podróżą: 

Bukareszt Bukareszt  Bukareszt / fot. Shutterstock

Bukareszt

Jeśli myśleliście, że Rumunia to tylko kraj wampirów, jesteście w błędzie. Oczywiście Transylwania przyciąga wszystkich fanów nadprzyrodzonych sił, ale ma o wiele więcej do zaoferowania. Bukareszt jest często nazywany Paryżem Wschodu. I coś w tym jest. Monumentalny, po prostu piękny zachwyca architekturą.

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Łuk Triumfalny, Parlament Rumunii, Cerkiew Stavropoleos Monastery, Plac Rewolucji, Ateneum Rumuńskie… To tylko obowiązkowych punktów podczas wizyty w Bukareszcie.

Przeczytaj przed podróżą: 

MaltaMalta Fot. Shutterstock

Valletta

Malta to absolutny hit ostatnich lat. I choć nie kojarzy się z city breakiem, nawet trzy dni w stolicy tej pięknej wyspy pozwoli nam solidnie wypocząć.

Barokowa architektura, ponad 300 zabytków światowej klasy i bliskość do plaży zachęca, prawda? Warto polecieć do Valletty, ale jeden dzień podróży poświęcić na krótką wycieczkę poza miasto. Możemy wybrać się do Mdiny, gdzie zachowała się oryginalna, średniowieczna zabudowa i gdzie kręcono Grę o Tron lub do Mnajdra, aby zobaczyć megalityczne świątynie, które powstały przed piramidami egipskimi i Stonehenge!

Przed wycieczką na Maltę warto przeczytać: 

Więcej o: